Macie dość codziennego obierania ziemniaków i gotowania ich na obiad? Ten prosty sposób pozwoli wam o tym zapomnieć, a przy okazji zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ziemniaki w słoiku można przygotować raz na cały rok, a potem w razie potrzeby po prostu błyskawicznie podać je na stół. Zobaczcie, jak zrobić ten sprytny przepis i koniecznie przygotujcie od razu większą porcję, bo taki słoiczek z pewnością przyda się nie jeden raz.

Ziemniaki w słoiku - przepis na szybki obiad

Przepis na ziemniaki w słoiku to genialna metoda na ułatwienie sobie życia, bo tak przygotowane kartofle wystarczy w dowolnej chwili wyciągnąć i podgrzać, bez potrzeby długiego gotowania czy zapiekania. Nie musicie się też bać o ich smak czy konsystencję, bo wekowanie nie zmienia struktury ziemniaków, a jedynie przedłuża ich trwałość. Trzeba jednak wiedzieć, jak to prawidłowo zrobić, bo inaczej możemy zmarnować całą górę ziemniaków i nic z tego nie wyjdzie. Zobaczcie więc instrukcję krok po kroku, aby wszystko wyszło jak trzeba.

Przepis na ziemniaki w słoiku

Składniki:

  • 2 kg ziemniaków,
  • 2 łyżki soli.

Przygotowanie:

Wszystkie ziemniaki najpierw dokładnie płuczemy, a potem obieramy ze skórki i kroimy w słupki, talarki lub kostkę. Tak przygotowane kartofle wkładamy do dużej miski, zalewamy zimną wodą i odstawiamy na 20 minut. Po tym czasie je odcedzamy, a następnie solimy i mieszamy całość tak, aby każdy kawałek był posypany solą.

Teraz wystarczy już tylko przełożyć posolone ziemniaki do czystych, wyparzonych słoików i bardzo mocno zakręcić pokrywki. Gotowe naczynia musimy jednak zapasteryzować, czyli ustawić w garnku, wyłożonym ściereczką na dnie, zalać wodą do 3/4 wysokości słoiczków i zagotować.

Gdy woda będzie już wrzała, zmniejszamy ogień i dalej podgrzewamy słoiki na średniej mocy palnika przez około 1,5 h. Po tym czasie ziemniaki w słoiku są gotowe, więc trzeba je już tylko całkowicie ostudzić i przenieść do piwnicy lub spiżarni.