Wiele osób nie może jeść potraw z zawartością mleka. To podstawowy składnik naleśników by wyszły aksamitne w konsystencji i pyszne. Większość osób zastępuje mleko wodą, ale to znacznie wpływa na smak naleśników.

Czym zatem można zastąpić mleko krowie, by nie poczuć praktycznie różnicy?

Jeśli szukacie dobrego zastępcy mleka sięgnijcie po mleka roślinne. W zależności od upodobań smakowych możecie wybierać między mlekiem sojowym, migdałowym, kokosowym, albo owsianym. Każde z nich godnie zastąpi mleko krowie a naleśniki będą równie smaczne i sprężyste.

My do naleśników proponujemy mleko sojowe. To bogate źródło białka, minerałów i witamin, zwłaszcza z grupy B. charakteryzuje się delikatnie słodkim smakiem z nutami wanilii i orzechów. Soja doskonale zastępuje mięso, natomiast mleko sojowe jest świetną alternatywą  nie tylko dla wegan, ale także w przypadku alergii na mleko krowie. Mleko sojowe jest też niskotłuszczowe, dlatego lepiej nadaje się dla osób dbających o linię niż mleko krowie, które podczas odtłuszczania traci swój smak.

Mleko sojowe dobrze sprawdza się jako składnik dań ciepłych i zimnych, na jego bazie możecie przygotować desery i koktajle, bez przeszkód zalejecie nim płatki śniadaniowe. Naleśniki z tym mlekiem smakują wyśmienicie.

Jak zrobić naleśniki z mlekiem sojowym?

Wystarczy zastąpić w podstawowym przepisie mleko zwykłe właśnie sojowym w takich samych proporcjach. Reszta przygotowania naleśników się nie zmienia. Podawajcie je ze słodkimi dodatkami, jak dżem, miód, owoce czy biały ser. Ze względu na swoje delikatne nuty wanilii i orzechów właśnie z takimi dodatkami będą smakować najlepiej.

Tutaj znajdziecie przepis na klasyczne naleśniki ->

Jeśli chcecie przygotować naleśniki do krokietów, lub innych wytrawnych dań, sięgnijcie po mleko ryżowe, które jest neutralne w smaku i nie zaburzy słonych dodatków z farszu.