Wiele mówi się o dobroczynnych właściwościach zielonej herbaty, jednak wcale nie musicie jej kupować, aby wspomóc cały organizm. Coś równie wartościowego możecie zrobić samodzielnie z 3 popularnych składników, które znajdziecie w szafce z przyprawami. Zobaczcie, co potrafi taki domowy eliksir długowieczności, a od razu zechcecie go spróbować. 

Co sprzyja długowieczności? Prosta herbatka z 3 tanich ziół

Aby zawczasu zadbać o organizm warto popijać napar z oregano, rozmarynu i szałwii. Wszyscy dobrze znamy każde z tych ziół, jednak zwykle używamy ich do przyprawiania dań, a w formie naparu działają jeszcze lepiej. Taki napój zyskał miano eliksiru długowieczności nie bez powodu, gdyż według badaczy podobną mieszankę stosują mieszkańcy tak zwanych "niebieskich stref", czyli regionów na świecie z najdłuższą średnią długością życia. W takich miejscach ludzie dożywają nawet 100 i więcej lat, a więc jest to świetny argument do spróbowania tego naparu. 

Napar z 3 ziół - właściwości

Mieszanka szałwii, oregano i rozmarynu przynosi całemu organizmowi mnóstwo dobrego. Popijając ten napar regularnie, odczujecie wiele pozytywnych zmian. Napar z 3 ziół działa bowiem zarówno na zdrowie, urodę, jak i samopoczucie:

  • pomaga oczyszczać organizm z toksyn,
  • wspomaga trawienie,
  • działa rozkurczowo,
  • zmniejsza stany zapalne,
  • reguluje ciśnienie tętnicze i poziom glukozy,
  • niweluje zgagę i wzdęcia.

Jak zrobić napar długowieczności?

Aby przygotować w domu ten cenny napar, wystarczy dosłownie chwila. Trzeba bowiem wsypać do dzbanka po 2 łyżeczki każdego zioła i zalać wszystko litrem gorącej, ale nie wrzącej wody. Teraz zostawiamy herbatkę do zaparzenia na kilkanaście minut, po czym przecedzamy przez sitko i gotowe. Najlepiej zrobić go rano i popijać jedną szklankę po trochu przez cały dzień. 

Herbatka z 3 ziół - przeciwwskazania

Zawarta w naparze szałwia może źle wpływać na laktację, więc taka herbatka nie jest polecana kobietom w ciąży i karmiącym. Ostrożność przy tym napoju powinny zachować też osoby przewlekle chora oraz ci, którzy przyjmują na stałe jakiekolwiek leki, szczególnie rozrzedzające krew. W tym wypadku najlepiej najpierw skonsultować sprawę ze specjalistą.