Święta, święta i po świętach... Bożonarodzeniowy czas mija w mgnieniu oka i zostają po nim tylko piękne wspomnienia... i resztki jedzenia. Stół uginający się pod ciężarem rozmaitych potraw to stały element świętowania, a ilość jedzenia zwykle przewyższa możliwości naszych żołądków. Jak świętować, żeby nie marnować? Mamy  prosty sposób na przedłużenie przydatności produktów, a także przechowywanie pozostałości tradycyjnych dań. Nasza redakcja specjalnie dla Was przetestowała blender ręczny Bosch ErgoMixx z systemem próżniowym. Jak sprawdzi się do przechowywania nadwyżek świątecznych pyszności? Zapraszamy na smakowity test.

Kuchenny recykling, czyli gotowanie z resztek

Wszyscy kochamy tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy i z utęsknieniem czekamy na nie przez cały rok, ale po kilku dniach jedzenia śledzi, pasztetów i sałatki jarzynowej zwykle mamy już dość. Kiedy mijają świąteczne dni, nachodzi ochota na inne potrawy i nie ma chętnych na dojadanie świątecznych dań. Jak więc spożytkować je w smakowity sposób? Pozostałości ze świątecznego stołu możemy łatwo zamienić w nowe, zupełnie inne dania. Z resztek pierników możemy zrobić spód do sernika, suche pieczywo zamienić w tartą bułkę, a z lekko już wyschniętych kawałków ciasta łatwo wyczarujemy szybkie bajaderki. W kuchennym recyklingu sprawdzą się również pozostałości po wigilijnym bigosie, które warto wykorzystać jako farsz do kruchej tarty lub sakiewek z ciasta francuskiego.

Z kolei z pachnących świętami cytrusów najlepiej będzie zrobić koktajl lub smoothie. Przy pomocy blendera Bosch ErgoMixx błyskawicznie powstają zdrowe musy owocowe. Wystarczy miksować dowolne owoce i opcjonalnie jogurt czy płatki owsiane, aby w kilka sekund cieszyć się przepysznym deserem, pełnym witamin. Przy pomocy blendera Bosch ErgoMixx koktajl przygotowuje się w kilka chwil, a kuchnia pozostaje czysta. Silnik o mocy 1000 W gwarantuje szybkie rozdrobnienie wszystkich składników.

Taki owocowy mus najlepiej zjeść na świeżo, ale można też zamrozić go, otrzymując naturalne owocowe lody. Aby zachować wszystkie wartości odżywcze i witaminy, najlepiej przelać owocową masę do woreczków strunowych lub pojemników i zapakować je próżniowo. Jeżeli masz już w domu blender ręczny z linii ErgoMixx marki Bosch, możesz tutaj dokupić także sam system próżniowy bez konieczności kupowania nowego blendera. 

Odpowiednie przechowywanie ogranicza marnowanie

System Bosch ErgoMixx poradzi sobie także ze wszystkimi świątecznymi nadwyżkami jedzenia. Dzięki zamknięciu próżniowemu, wszystkie produkty zachowają świeżość nawet dwa razy dłużej, a my nie zmarnujemy wydanych pieniędzy oraz czasu poświęconego na przygotowywanie dań. Resztki świątecznej sałatki jarzynowej wystarczy włożyć do specjalnego pojemnika, a następnie jednym kliknięciem podłączyć pompę próżniową do korpusu blendera. System wypompowuje powietrze i pozwala szczelnie zamknąć pudełko. 

Przechowywanie próżniowe, w związku z ograniczonym utlenianiem się składników, sprawia, że produkty zachowują wszystkie witaminy i minerały. Dzięki temu sałatka pozostanie świeża nawet 2 razy dłużej i nie straci cennych wartości odżywczych, a my będziemy mogli cieszyć się jej smakiem jeszcze kilka dni po świętach.

System próżniowy Bosch ErgoMixx przyda się nie tylko do przechowywania już ugotowanych dań, ale i do przedłużenia przydatności surowych produktów. Przy jego pomocy możemy szczelnie zapakować nadmiar produktów, kupionych w przedświątecznym szale zakupów i tym samym uratować je przed zepsuciem. Kolorowe i pachnące owoce, które ozdabiały świąteczny stół, szybką tracą jędrność i kuszący wygląd, dlatego najlepiej zamrozić je w strunowym woreczku. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać je w dowolnym czasie, przygotowując szybki koktajl, lody czy dodać je do ciasta. W podobny sposób możemy potraktować również świeże warzywa, które później wykorzystamy do zupy.

Wystarczy zapakować dowolny produkt do woreczka strunowego, odpornego na przedarcia i wykonanego z tworzywa wolnego od bisfenoli. Woreczki są wielokrotnego użytku, więc posłużą nam przez długi czas i do wielu różnych produktów. Z łatwością możemy je wyczyścić i użyć ponownie, dzięki czemu nie produkujemy zbędnych plastikowych śmieci. Co więcej, zapakowana próżniowo żywność zajmuje znaczniej mniej miejsca po odessaniu z niej powietrza, co sprawia, że łatwiej pomieścimy wszystkie resztki w zamrażarce czy lodówce.

Dostępna jest szeroka oferta akcesoriów do przechowywania próżniowego, które można także dokupić oddzielnie. Dzięki temu mamy pełną dowolność pakowania wszelkich produktów, zarówno w płynnej, jak i stałej formie. Z łatwością zapakujemy tu pierogi, ciasta, a nawet wigilijny barszcz. Blender Bosch ErgoMixx sprawdził się u nas do wielu produktów i potraw, a to dopiero początek jego możliwości. Jeśli chcecie poznać więcej zastosowań tego sprytnego kuchennego pomocnika, wejdźcie na www.bosch-home.pl/systemy-prozniowe i dowiedzcie się więcej. Przetestujcie systemy próżniowe Bosch ErgoMixx w swojej kuchni i zachowajcie smak świąt na dłużej.