W pierwszym sezonie poznajemy Joe Goldberga. Zafascynowanego książkami pracownika nowojorskiej księgarni. Człowieka pełnego sekretów, który jako cel obrał sobie poznanie Beck – klientki spotkanej w pracy. Zainteresowanie kobietą przeradza się w obsesję. Sytuacje z pierwszego sezonu doprowadzają Joe Goldberga do ostateczności: mężczyzna zmienia imię, nazwisko i przenosi się do Los Angeles. Joe Goldberg alias Will Bettelheim zamieszkuje najbardziej znienawidzone przez siebie miasto. Przeraża go pogoń za sukcesem i gardzi ludźmi, którzy wystawiają się na ocenę w mediach społecznościowych. Do czasu, gdy poznaje nową miłość swojego życia – Love.

"Ty" - Miłość na ostrzu noża

Will Bettelheim poznaje Love w lokalu „Anavrin” przy stoisku z brzoskwiniami. Ona jest szefową kuchni w tamtejszej restauracji. Will chcąc być blisko Love zatrudnia się w księgarni. Jak przystało na wytrawnego podglądacza, nie było to przypadkowe spotkanie. „Anavrin” to lokal skierowany dla ludzi ceniących zdrowy styl życia, pragnących sławy i uznania. Lokal z jednej strony sprzedaje oczyszczające koktajle z selerem naciowym, a z drugiej ociekające lukrem cynamonowe drożdżówki, które dostarczają zmysłowej przyjemności. Praca w modnym miejscu, skierowanym do bogatej części społeczeństwa napawa Willa odrazą.

Chcąc być blisko Love – Joe prowadzi wewnętrzną walkę. Mimo niechęci do takich osób dla Love jest w stanie przetrwać wszystko. Love również jest zainteresowana Willem. Jasno mówi, że miłość wyraża poprzez gotowanie. A gdy jest smutna to wtedy piecze. Love zafascynowana jest poszukiwaniem świeżych produktów. Chce gotować jedzenie pełne smaku, sycące na długo i z warzyw kupowanych wprost od rolnika. Ona zabiera Willa na kulinarną wycieczkę po Los Angeles. Love uważa, że w Los Angeles każdy powinien znaleźć swój perfekcyjny kęs tacos.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez YOU (@younetflix) Sty 15, 2020 o 9:32 PST

"Ty" - Przez żołądek do serca

Love chce rozkochać w sobie Willa. Gdy widzi, że tacos nie jest jego bajką, zabiera go do „Anavrin”. Przygotowuje dla niego aromatycznego pieczonego kurczaka, który zachwyca go smakiem. Love stwierdza, że wiele można powiedzieć o człowieku po tym jakiego kurczaka z rożna lubi najbardziej.

Jedzenie staje się spoiwem kiełkującej relacji dwojga osób. Kobieta codziennie zostawia mu smakołyk w szafce w pokoju socjalnym. Gdy jednego dnia zabraknie przysmaku Will wie, że musiało wydarzyć się coś złego. Gdy Love poznaje prawdę o tożsamości Joe, częstuje go jak zwykle drożdżówkami skąpanymi w oblepiającym lukrze. Jednak Love zamieniła cukier na sól, aby dotarło do niego, jak to jest poczuć się oszukanym. Jakie powoduje to obrzydzenie i niesmak. Wtedy po raz pierwszy do widzów dociera, że Love nie jest tak delikatna i wrażliwa jak mogłoby się wydawać. Z każdym kolejnym odcinkiem widzimy jak jedzenie wpisuje się w charakter poszczególnych postaci, a odkrywanie tych powiązań sprawia widzom prawdziwą przyjemność.

"Ty" - sezon 3 zaskakuje widzów

Sezon trzeci "Ty" trafił na Netflix 15 października 2021 roku. Tym razem towarzyszymy Joe i Love Quinn-Goldberg w poznawaniu uroków rodzicielstwa i małżeństwa. Para zamieszkała na przedmieściach miasteczka Madre Linda i próbuje wpasować się w lokalną społeczność. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy Joe znowu znajdzie nowy obiekt westchnień. Twórcy serialu przygotowali dla widzów karuzelę emocji, a każdy odcinek zakończony jest zaskakującym zwrotem akcji. Victoria Pedretti i Penn Badgley mieli okazję pokazać, że ich postacie są ludźmi z krwi i kości. Love otwiera w miasteczku kawiarnię "Fresh Tart', która w menu zawiera słodkości zgodne z dietą ketogeniczną, bezglutenową i ograniczającą spożycie cukru. Jednak jedzenie nabiera ważnej roli dopiero w ostatnim - 10 odcinku. Wtedy to Love przygotowuje kolację, która ma być okazją do szczerej rozmowy między małżonkami. Bohaterka ponownie piecze kurczaka i serwuje idealny kęs. A to prowadzi do serii zaskakujących zdarzeń.

Netflix ogłosił, że kolejny sezon produkcji jest już zamówiony. Po ostatniej scenie sezonu 3 "Ty" można się domyślić, że Joe Goldberg ponownie zmieni tożsamość i tym razem zamieszka na innym kontynencie.