Koniec lata i początek jesieni to nie koniec nierównej walki z owadami. Komary, meszki, czy muchy wlatują do naszych domów i uprzykrzają życie. Gryzą, bzyczą i potrafią obudzić człowieka nawet w środku nocy. Niekiedy ukąszenia mogą być niebezpieczne, bo gdy nocą komar ugryzie wiele razy w jednym miejscu, może dojść do stanu zapalnego i rozległej opuchlizny. Zwłaszcza dzieci narażone są na przykre konsekwencje takich ugryzień.
Stosowanie środków na komary nie wchodzi w tym wypadku w grę, bo nikt ne będzie się spryskiwał chemicznymi mieszankami do snu. Jak więc naturalnie odstraszyć owady z naszego domu? Jest na to prosty sposób na komary, a wszystkie potrzebne rzeczy do przygotowania pułapki macie w domu.

Jak pozbyć się komarów?

Pod koniec lata komary częściej witają w naszych domach. Z dużej odległości potrafią wyczuć ciepłotę ludzkiego ciała i lecą do nas jak magnes.
Gdy nie pomagają sklepowe specyfiki odstraszające komary, warto wypróbować bardzo prosty i naturalny odstraszacz. Do jego przygotowania potrzebujecie jedynie papier toaletowy, kawę i... pastę do zębów.

Naturalny sposób na komary

W walce z komarami najlepiej wykorzystywać zapachy, których te owady nie znoszą. Jednym z nich jest kawa i mentol. Do przygotowania odstraszającej pułapki na komary potrzebujecie:

  • rolka papieru
  • zmielona świeżo kawa
  • pasta do zębów o mocnym zapachu mięty (możecie wykorzystać pastę, która jest już przeterminowana)

Zacznijcie od wymieszania w miseczce łyżki kawy mielonej z pastą do zębów. Dodajcie tyle pasty, by powstała gęsta papka. Teraz rozwińcie rolkę papieru toaletowego i na każdym listku (ok 5-10) nałóżcie papkę kawowo-mentolową. Takie listki połóżcie przy każdym oknie. To mieszanka, której komary wręcz nie znoszą. Dla nas zapach może być całkiem przyjemny, więc nie ma obawy, że my też uciekniemy z pomieszczenia, w którym będą leżeć pułapki na komary. Dzięki tym odstraszaczom komary nie wlecą do naszego domu, a cała rodzina spokojnie prześpi każdą noc.

Czego jeszcze nie lubią komary?

Komary nie lubią wszelkiego rodzaju olejków eterycznych. Do najbardziej odstraszających należą cytrynowy, lawendowy, eukaliptusowy, miętowy, goździkowy, waniliowy, anyżowy i cedrowy. Warto więc zaopatrzyć się w ulubiony zapach i skrapiać nawiedzane przez komary miejsca kilkoma kroplami olejku. Można też wymieszać olejek z wodą, dodać do atomizera i spryskiwać ubrania takim zapachem.