Kapusta dostępna jest przez cały rok, ale w zależności od miesiąca, kusi nas młodszą lub starszą odmianą. Faszerujemy nią pierogi, robimy z niej surówki, a także aromatyczne zupy. Do sposobów jej przygotowania warto dodać zasady związane z odpowiednim przyprawianiem, a także rozważyć dodatek cebuli do gotowania. To warzywo bowiem będzie naszym naturalnym pomocnikiem w zmniejszeniu problemów trawiennych, a nawet całkowitym ich usunięciu.

Cebula - sprzymierzeniec lepszej pracy jelit

Na hasło cebula wiele osób powie, że to również ciężkostrawne, wywołujące nieprzyjemne dolegliwości żołądka, warzywo. I dotyczy to cebuli spożywanej na surowo. Jednak kiedy obrany produkt przelejemy wrzątkiem lub dodatkowo podgotujemy go w wodzie - te właściwości znikają. Cebula dodana do gotowania kapusty sprawi, że całe danie będzie lepiej się trawiło. Wszystko za sprawą enzymów i fermentów, które zawiera. W jej składzie znajdziemy prebiotyki, które w naturalny sposób wspomagają w naszym organizmie rozwój bakterii jelitowych - tak korzystnych dla pracy całego układu trawienia.

Jakie zioła i przyprawy poprawiają metabolizm?

Z korzyścią dla smaku potraw możemy dodatkowo stymulować pracę jelit. Lepszy metabolizm zapewniają klasyczne, popularne w polskiej kuchni przyprawy. Z pewnością nie dziwi nikogo dodatek kminku do zasmażanej kapusty - te małe ziarenka to moc wsparcia dla procesów trawienia pokarmów. Wsparciem będzie też świeżo mielony, jakościowy pieprz (jak sprawdzić, czy pieprz nie jest podróbką), a także kurkuma. Podziękuje nam nie tylko nasz żołądek, ale też goście przy stole, bo zachwycą ich smakiem m.in. gołąbki z dodatkiem kurkumy.