Puszyste, elastyczne ciasto i słodki, aksamitny serek w środku. Właśnie tak wspominamy najpyszniejsze naleśniki z twarogiem, jakie serwowały nam z dzieciństwie mamy i babcie. Jak odtworzyć identyczny smak i konsystencję? Wystarczy pamiętać o 1 dodatkowym składniku, który często się pomija. Już 2 łyżeczki robią całą robotę i zamieniają zwykłe placki z nadzieniem w coś wyjątkowego.

Jak zrobić farsz do naleśników z serem?

Tradycyjny przepis na naleśniki z serem nie wymaga zbyt wielu składników, bo do nafaszerowania placków wystarczy tylko dobry twaróg, cukier i kleks śmietany lub jogurtu. Warto jednak dorzucić do tego coś jeszcze, aby uzyskać danie jakie pamiętamy z babcinej kuchni. Co dodać do twarogu na naleśniki, aby smakowały jeszcze lepiej?

Przede wszystkim, do uzyskania smaku jaki pamiętamy z dzieciństwa potrzebna będzie jeszcze nuta wanilii. Nasze babcie zwykle wybierały cukier wanilinowy lub kilka kropli olejku do ciast, jednak obecnie możemy wykorzystać znacznie bardziej aromatyczną esencję lub pastę waniliową. Jeśli chcecie jeszcze mocniej podbić waniliową nutę, możecie dodać też do serowego farszu odrobinę budyniu.

Oprócz waniliowego akcentu twaróg warto wzbogacić żółtkiem jaja utartym z cukrem i śmietaną. Dzięki temu uzyskamy puszystą, kremową masę o idealnie aksamitnej konsystencji. Zobaczcie dokładne proporcje i przygotujcie najpyszniejsze naleśniki z serem jak u babci.

Naleśniki z serem - przepis babci

Składniki:

  • 0,5 kg twarogu (najlepiej półtłustego lub tłustego),
  • 2 żółtka jaj,
  • 2 łyżki śmietany,
  • 1 czubata łyżka cukru pudru,
  • 2 łyżeczki cukru wanilinowego.

Przygotowanie:

Twaróg mielimy lub blendujemy na gładko. W drugiej misce ucieramy żółtka z cukrem pudrem i cukrem wanilinowym, a pod koniec miksowania dorzucamy też śmietanę. Gotową masę łączymy z twarogiem i faszerujemy nim naleśniki. Gotowe naleśniki z serem można posypać cukrem pudrem lub polać śmietaną z cukrem.