Po co przynosić mydło w kostce z łazienki do kuchni? Wbrew pozorom może mieć ono nie tylko zastosowanie przy myciu rąk, ale też przydać się do innego celu. Wystarczy wbić w nie garść suszonych goździków, a powstały w ten sposób "jeżyk" idealnie zadziała na pewien bardzo uciążliwy kuchenny kłopot. Sprawdźcie, o co chodzi w tej metodzie i koniecznie spróbujcie sami. W kilka chwil będziecie mieli o jeden problem mniej.

Mydło z goździkami - prosty patent na częsty kuchenny problem

Gdy weźmiecie kostkę nowego mydła i wbijecie w nią suszone goździki, stworzycie domowy odstraszacz na mole spożywcze. Aby przyprawę łatwiej było umocować w mydle, warto najpierw zrobić dziurki na goździki końcówką noża czy śrubokrętem. Najlepiej użyć do tego patentu mydła o zapachu lawendowym, którego również nie znoszą te owady. Połączenie aromatu lawendy i goździków zadziała więc ze zdwojoną siłą i mole spożywcze nie będą chciały przebywać w takim otoczeniu. 

Aby zabezpieczyć jak najwięcej szafek, możecie też pokroić kostkę mydła na 4 lub 6 mniejszych części i wbić po kilka goździków w każdą z takich części. Gdy taka "kolczasta" kosteczka, pojawi się na każdej półce i w szufladach, będziecie dobrze zabezpieczeni przed inwazją moli spożywczych. Pamiętajmy jednak też przy tym, aby wszystkie produkty sypkie po otwarciu przesypywać do szczelnych pojemników lub puszek, aby nie narażać ich na wizytę "nieproszonych gości".

Jak odstraszyć mole? Inne domowe sposoby

Jeśli akurat nie macie pod ręką mydła w kostce i goździków lub zwyczajnie nie przekonuje was ten sposób, możecie wypróbować również kilka innych naturalnych odstraszaczy na mole. W tej roli świetnie sprawdzają się również:

  • miseczka z octem lub czerwonym winem,
  • waciki kosmetyczne nasączone aromatem do ciasta,
  • lniane lub bawełniane woreczki ze startą skórką z pomarańczy,
  • liście laurowe,
  • świeże lub suszone gałązki lawendy,
  • suszone gwiazdki anyżu lub laski wanilii,
  • kilka kasztanów bez łupinek,
  • miód wymieszany z mąką kukurydzianą.

redakcja