Przyrządzacie mielone z drobiu, ale po rozkrojeniu, zamiast mięciutkiego mięsa, otrzymujecie zbitkę suchą jak wiór? Jest prosty sposób, aby raz na zawsze uniknąć takiego efektu. Zobaczcie, co dodać do drobiowych kotletów mielonych, aby wyszły soczyste i wilgotne jak te z wieprzowiny. 

Jak zrobić soczyste mielone z indyka lub kurczaka?

Dlaczego kotlety drobiowe wychodzą suche i wiórowate? Za soczystość gotowego dania odpowiada tłuszcz, dlatego najczęściej kotlety przyrządza się na wieprzowinie lub mieszance mięsa wieprzowo-wołowego. Jeśli jednak chcecie przygotować je z drobiu, nie musi to oznaczać, że wyjdą suche jak wiór. Jest bowiem prosty sposób, dzięki któremu kotlety z kurczaka lub indyka zawsze wychodzą soczyste, pomimo niskiej zawartości tłuszczu. Wystarczy dodać do mięsnej masy łyżkę jogurtu naturalnego lub odrobinę mleka. To właśnie dodatek nabiału sprawi, że masa staje się bardziej puszysta i wilgotna. 

Jak smażyć kotlety mielone drobiowe?

Sekret miękkich kotletów drobiowych tkwi nie tylko w składnikach, ale i sposobie przygotowania. Kiedy więc mamy już gotową masę mięsną, powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią technikę smażenia. Jeśli chcemy uzyskać maksymalną soczystość, nie powinniśmy smażyć ich zbyt długo i na mocnym ogniu. Ile czasu smażyć mielone z indyka, aby ich nie przesuszyć? W zupełności wystarczy 5-7 minut z każdej strony

Po usmażeniu, gotowe kotleciki warto dodatkowo włożyć do garnka i lekko poddusić je na łyżce masła. Dzięki temu staną się delikatne jak chmurka i będą same rozpadały się pod naciskiem widelca. 

Dobrym pomysłem jest także krótkie smażenie, a następnie dopiekanie kotletów w piekarniku. W tym przypadku wystarczy obsmażyć je tylko przez 3 minuty z każdej strony, a następnie przełożyć do naczynia żaroodpornego i wstawić na 15 minut do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni. Przygotowane w ten sposób kotleciki zatrzymają w środku znacznie więcej wilgoci.