Pierogi to danie, które pojawia się na stołach przez okrągły rok. Słodkie pierogi z jagodami lub serem, a także wytrawne z mięsem czy kapustą i grzybami są dość prostym w przygotowaniu obiadem. Ten trik pozwoli wam zrobić ciasto, które nie tylko szybko się rozwałkuje i nie będzie wysychać, ale również sprawi, że danie będzie wyglądało apetycznie i błyskawicznie zniknie z talerzy. 

Na czym polega sekret parzonej mąki? 

Aby ciasto pierogowe było miękkie i elastyczne wystarczy dodać do mąki gorącą wodę. Wrzątek sprawia, że zawarte w niej komórki skrobi pękają, zmieniając właściwości masy. Jest ona bardzo plastyczna, łatwo się zagniata, a ponadto nie wysycha i wspaniale się skleja

Takie ciasto można rozwałkować do bardzo cienkiego placka, który sprawi, że po ugotowaniu farsz pierogowy będzie przez nie prześwitywał. Nie obawiajcie się, pierogi nie rozpadną się podczas obróbki cieplnej. To ciasto jest bardzo wytrzymałe, odporne na rozerwanie i rozklejanie

Jak przygotować elastyczne i miękkie ciasto na pierogi? 

Ciasto z parzonej mąki przygotowuje się w bardzo prosty sposób. Jak możecie się domyślić, nie wymaga ono nawet jajek, które źle znoszą wysoką temperaturę. Aby je zrobić, wystarczy kilogram mąki i szklanka gorącej wody, oraz sól do smaku.  

Z osolonej maki stwórzcie kopczyk z wgłębieniem w środku, a następnie wlejcie do niej zagrzaną wodę. Wymieszajcie całość za pomocą widelca, aby się nie poparzyć, a następnie zagniećcie ciasto. Jeżeli będziecie przestrzegać proporcji, to powinno być ono gładkie i nie lepić się do rąk. Rozwałkujcie je i wycinajcie pierogi. Powodzenia!