Nie ma lepszego deseru na lato niż domowe lody. Zwykle jednak ich przygotowanie wymaga nieco pracy, a potem dużej dozy cierpliwości, aż masa odpowiednio zmrozi się w zamrażalniku. Mamy na to sposób. Oto genialne domowy lody z 2 składników, które zrobicie w 5 minut i to bez zamrażarki. Brzmi za dobrze, żeby to było prawdziwe? Zobaczcie sami.

Jak zrobić lody bez zamrażarki?

Niemal każdy klasyczny przepis na domowe lody wymaga podgrzewania, a następnie miksowania mleka i śmietanki, co zajmuje sporo czasu. Potem dochodzi jeszcze wielogodzinne mrożenie gotowej masy, więc od momentu rozpoczęcia pracy, do zjedzenia gotowej gałki mija niemal pół dnia. Jest jednak znacznie sprytniejszy sposób, dzięki któremu przygotowania skracają się jedynie do kilku minut i to bez użycia zamrażarki.

Wystarczy rozpuścić czekoladę i wymieszać ją ze śmietanką, a następnie postawić miskę na drugiej misce, wypełnionej kostkami lodu. Teraz wystarczy już tylko około 5 minut energicznego mieszania trzepaczką, a masa w mig się zmrozi i zgęstnieje. W tym momencie wystarczy już tylko kilkukrotnie rozsmarować lody po zimnych ściankach miski i gotowe.

Ten genialny w swojej prostocie przepis pokazała na swoim TikToku użytkowniczka @nathallae, czyli Natalia Maszkowska, znana z udziału w kulinarnym show MasterChef.

 

Domowe lody czekoladowe - dodatki

Tak przygotowane lody mają idealnie kremową konsystencję i pyszny, mocno czekoladowy smak, więc zachwycają nawet bez żadnych dodatków. Można jednak podawać je z posypkami, polewą lub kruszonymi orzechami czy ulubionymi owocami.