Macie ochotę na pyszne, kremowe lody truskawkowe? Nie musicie wybierać się do lodziarni, ani nawet iść do sklepu. Łatwo zrobicie je sami i to bez żadnych specjalnych akcesoriów. Wystarczy tylko kilka składników, chwila pracy i odrobina cierpliwości. Zobaczcie, jakie to proste.

Jak zrobić lody truskawkowe bez maszyny?

Aby przygotować domowe lody jak z lodziarni, wystarczy tylko kilka prostych składników. Potrzebujecie około pół kilograma truskawek, szklankę śmietanki 30%, 1 opakowanie serka mascarpone i cukier lub ulubione słodzidło do smaku. Sam przepis na lody truskawkowe bez maszynki jest banalnie prosty, jednak cały sekret tkwi w rozbiciu go na kilka etapów.

Wiele osób po prostu miksuje truskawki ze śmietanką i cukrem, a następnie mrozi powstałą mieszankę, ale wtedy nie ma mowy o osiągnięciu tak puszystej i kremowej konsystencji jak w lodziarni. Należy więc najpierw zblendować same truskawki z cukrem i włożyć powstały mus do zamrażarki, a dopiero potem zabrać się za kremową masę. Następnie więc w drugiej misce ubijamy śmietankę, stopniowo dodając do niej serek mascarpone. Dopiero gdy śmietanowa masa stanie się gęsta i dobrze napowietrzona, dolewamy schłodzony mus truskawkowy i łączymy wszystko razem. Teraz pozostaje już tylko zamrozić powstałą mieszankę, jednak tutaj też należy pamiętać o 1 ważnej zasadzie.

Ile trzymać lody w zamrażarce?

Kolejny myk polega na odpowiedniej technice mrożenia. Tak przygotowaną mieszankę przelewamy bowiem do pojemnika i wkładamy do zamrażarki na około 3-4 godziny, po czym wyjmujemy i ponownie miksujemy, aby rozbić zamrożone grudki. Następnie znów wkładamy pojemnik do zamrażalnika, a po 2 godzinach powtarzamy trik z miksowaniem. Po drugim przemieszaniu chowamy już lody do zmrożenia na całą noc, a kolejnego dnia możemy cieszyć się genialnym orzeźwiającym deserem.