Walentynkowe pyszności możemy przygotować w domu - inspirując się smakami i połączeniami z kuchni świata, ale jednym z popularniejszych sposobów celebrowanie tego święta jest wspólne wyjście do restauracji. Jednym z miejsc, które zaprasza nie tylko na walentynkowe spotkania przy stole jest restauracja Wi-Taj (plac Konstytucji 4, 00-552 Warszawa). Linh Ziółkowska, Manager Generalny Restauracji Wi-Taj opowiedziała nam o tym, jak w lokalu i nie tylko poczuć orientalną odsłonę tej okazji i dania na Walentynki.

Przepis na idealną randkę to moim zdaniem…
Myślę, że nie ma przepisu na idealną randkę, ponieważ jest to uzależnione od preferencji osób, które się na niej spotykają. Jedni wolą aktywniejszą formę, drudzy bardziej spokojny sposób spędzenia wolnego czasu. Dla mnie osobiście wyjście do restauracji jest najlepszym pomysłem na randkę z ukochaną osobą. Bardzo lubię dobre jedzenie, testowanie różnych miejsc, próbowanie nowych dań. Uwielbiam taką formę spędzenia czasu nie tylko z powodów zawodowych :)
 
Na idealną kolację lub obiad we dwoje proponujemy…
Na idealną kolację lub obiad we dwoje proponujemy na przykład halibuta gotowanego na parze z imbirem, podanego z sosem sojowym, kolendrą i cebulką dymką. Jest to lekkie, zdrowe, ale i sycące danie, a przy tym bogate w imbir, co jak wiemy, doskonale działa jako kulinarny afrodyzjak, więc może nieco podkręcić emocje podczas randki.

 
Z popularnych afrodyzjaków w kuchni najbardziej polecam…
Z popularnych afrodyzjaków w kuchni najbardziej polecam imbir. Jest znany jako kulinarny afrodyzjak, ale tak naprawdę ma bardzo szerokie zastosowanie. Wzmacnia m.in. układ odpornościowy i działa rozgrzewająco na organizm, więc idealnie sprawdzi się zimową porą, czyli właśnie wtedy, kiedy obchodzimy walentynki. Co więcej, imbir jest też bardzo smaczny, łatwo dostępny i ma szerokie zastosowanie w wielu przepisach kuchni azjatyckiej.

Składnik, który może popsuć randkę przy stole posiłku to…
Składnik, który może popsuć randkę to moim zdaniem czosnek. Jest bardzo smaczny, ale niestety często powoduje nieprzyjemny oddech. Dodatkowo należy uważać również z przyprawami takimi jak na przykład chilli, ponieważ dla osób o niskiej tolerancji ostrości może powodować nieprzyjemne doznania, uczucie palenia w gardle lub kaszel.

W prezencie dla ukochanej osoby polecam ugotować…
W prezencie dla ukochanej osoby polecam ugotować zupę Tom Kha. Jest ona łatwa w przyrządzeniu i zawiera wiele aromatycznych przypraw, które również działają pobudzająco :)