Macie słabość do lodów, ale staracie się jej nie ulegać ze względu na ich kaloryczność? Oto przepis, dzięki któremu będziecie mogli zajadać się ulubionym zimnym deserem bez wyrzutów sumienia. Przygotujcie domowe lody owsiane, a nie uwierzycie, jak genialnie mogą smakować płatki, które zwykle sypiecie do owsianki. Potrzebujecie tylko kilku dodatków, a wszystko zrobicie w kilka chwil.

Jak zrobić lody owsiane?

Przepis na domowe lody bez wyrzutów sumienia zaczynamy od przygotowania domowego mleka owsianego. Najpierw musimy więc zmiksować pół szklanki płatków owsianych z 2 szklankami zimnej wody. Następnie dokładnie zblendowaną mieszankę odcedzamy przez sito lub gazę, aby odfiltrować aksamitny napój roślinny, który będzie bazą do naszych lodów. Oczywiście możemy też pominąć ten krok i kupić gotowe mleko owsiane, a wtedy całe przygotowania pójdą jeszcze szybciej.

Teraz miksujemy 100 ml mleka owsianego z 2 dojrzałymi bananami z 4 łyżkami masła orzechowego i 1 łyżką ulubionego słodzidła (miodu, syropu klonowego, ksylitolu lub erytrytolu). Wszystkie składniki dokładnie blendujemy na aksamitną masę, a następnie przelewamy ją do plastikowego pojemnika i wstawiamy do zamrażarki na 7 godzin. W tym czasie nie zapominamy jednak o lodach i staramy się mieszać je co około pół godziny

Jak podawać lody z płatków owsianych?

Gotowe lody owsiane wyjmujemy z zamrażarki na 15-20 minut przed podaniem, aby nie były aż tak twarde i łatwiej się je nakładało do pucharków czy wafelków. Każdą porcję takiego zimnego deseru możemy dodatkowo posypać bakaliami, wiórkami kokosowymi czy muesli lub granolą. Jeśli natomiast wolicie lody na patyku, tę samą masę możecie też przelać do specjalnych przystosowanych do tego foremek.