Zastanawiacie się, czym zasilać surfinie, aby pięknie rosły? Okazuje się, że najlepszy materiał na domowy nawóz znajduje się w szafce z przyprawami. Aby zrobić najtańszą i najskuteczniejszą odżywkę wystarczy bowiem kilka liści laurowych, które wszyscy mamy w kuchniach. Zobaczcie, jak zmienić je w odżywczą mieszankę do surfinii.

Jak pielęgnować surfinie?

Aby surfinie zachwycały pięknym wyglądem i dobrą kondycją, należy hodować je w odpowiednich warunkach. Po pierwsze, kwiaty te sadzi się w żyznej, przepuszczalnej ziemi o lekko kwaśnym odczynie. Warto też pamiętać, że te rośliny nie lubią deszczu, gdyż uszkadza on ich delikatne kielichy, co zwiększa ryzyko chorób grzybiczych. Aby zapobiec takiemu scenariuszowi, należy więc trzymać doniczki z surfiniami pod zadaszeniem. Kiedy takie warunki są zapewnione, warto jeszcze zasilić surfinie odpowiednim nawozem, a najlepszy jest ten z liści laurowych.

Nawóz z liści laurowych - najlepszy przyjaciel surfinii

Choć wszyscy kojarzymy te aromatyczne listki z zupami i gulaszami, to okazuje się, że genialnie sprawdzają się także w ogródku. Przygotowany z nich nawóz dostarcza roślinie cennego potasu i fosforu, które dbają o prawidłowy rozwój rośliny i wspomagają jej kwitnienie. Warto więc zasilać surfinie tą mieszanką, szczególnie że jest banalnie prosta i ekspresowa w przygotowaniu.

Jak zrobić nawóz z liści laurowych? Wystarczy tylko zalać kilka liści 500 ml wody i odstawić mieszankę na 5-10 minut. Gdy mieszanka lekko ściemnieje, wyławiamy listki i wylewamy powstały płyn wprost do gleby. Ten prosty zabieg najlepiej stosować regularnie co 2 tygodnie, a wtedy efekty będą zauważalne gołym okiem.

Czym nawozić surfinie? Inne domowe sposoby

Nawóz z liścia laurowego to tylko jeden z wielu domowych sposobów na piękne surfinie. Jeśli nie macie pod ręką suszonego listka, możecie też użyć kilku innych produktów z kuchni. Świetnymi materiałami na domowy nawóz do surfinii są również:

  • fusy po kawie,
  • skórki z bananów,
  • drożdże,
  • kwasek cytrynowy.