Wszyscy kochamy naleśniki, zarówno te z dżemem czy serem, jak i szpinakiem, pieczarkami czy wszelkimi innymi pysznościami w środku. Zwykle jednak po prostu zawijamy gotowe placki w rulony lub trójkąty, a można to zrobić znacznie ciekawiej. Wystarczy skorzystać z prostego patentu, który pozwoli zamienić zwykłe naleśniki w danie, wyglądające jak z dobrej restauracji. Zobaczcie, jak to zrobić.

Jak podać naleśniki w ciekawszy sposób?

Jeśli lubicie naleśniki i często wybieracie je na szybki obiad czy śniadanie, następnym razem spróbujcie podać je w nieco innej wersji. Będą smakowały równie dobrze, ale wyglądały 100x lepiej, niezależnie od tego, jaki farsz znajdzie się w środku. Chodzi o to, by wyłożyć naleśnikiem małą kokilkę tak, jakbyśmy wykładali blachę papierem do pieczenia. Następnie trzeba wypełnić środek nadzieniem i przykryć wierzch wystającymi resztkami placka.

Teraz już tylko wystarczy odwrócić kokilkę jakbyśmy stawiali babkę z piasku na talerzu, a powstanie z tego piękna "babka naleśnikowa". Jeśli jednak nie spieszy wam się to warto wstawić takie naleśniki w kokilkach do lodówki, bo po schłodzeniu jeszcze lepiej będą trzymały swój piękny kształt. Ten sprytny patent pochodzi z Instagramowego profilu @waffle.plantation. Zobaczcie go poniżej.

Czym nafaszerować naleśniki w kokilkach?

Autorka przepisu proponuje, aby wypełnić naleśniki w kokilkach nadzieniem serowym na bazie twarogu, jogurtu, wanilii i erytrolu, ale możecie też użyć innego dowolnego farszu. Równie dobrze sprawdzą się tu wszelkie nadzienia o dość zwartej, kremowej konsystencji, jak na przykład to ze szpinaku i sera feta. W takiej formie możemy też elegancko podać pastę jajeczną, rybną czy tę z awokado.

Z kolei na słodko możemy nadziać takie naleśniki budyniem, kremem czekoladowym lub musem owocowym. Zobaczcie poniżej jak wyglądają gotowe babeczki naleśnikowe i koniecznie spróbujcie zrobić je we własnych kuchniach.

Źródło: Instagram.com/waffle.plantation/