Zwykle obieramy cytrynę i kroimy ją w plasterki, a skórki wyrzucamy do śmietnika, jednak to prawdziwe marnotrawstwo. Ten niedoceniany odpad ma znacznie większy potencjał, niż mogłoby się wam wydawać, bo można go wykorzystać w bardzo praktyczny sposób. Włóżcie łupinki z cytryny do lodówki, a na efekty nie będziecie musieli długo czekać. Ten produkt genialnie rozprawi się z pewnym bardzo popularnym problemem. 

Co można zrobić ze skórek cytrusów?

Zanim dowiemy się, dlaczego warto włożyć skórki z cytryny do lodówki, poznajmy jej inne zastosowania. Te resztki, które zwykle lądują w śmieciach, mogą się przydać do wielu czynności w domu. Wystarczy zalać je wodą i odstawić na kilka godzin, a następnie wymieszać 1:1 z octem, a powstanie naturalny płyn do czyszczenia wielu powierzchni. Po przelaniu go do butelki ze spryskiwaczem będziemy mogli wygodnie umyć nim meble, blaty czy podłogi. 

Kolejną czynnością, gdzie przyda się skórka z cytryny jest usuwanie kamienia. Zawarte w łupinkach cytrusów kwasy świetnie rozpuszczają uporczywy osad na kranie, zlewie czy baterii prysznicowej i to bez szorowania. Zamiast więc wyrzucać wyciśnięte owoce do kosza, przetrzyjcie nimi swoje łazienki i kuchnie, a pozbędziecie się kamienia i dodatkowo zyskacie piękny zapach.

Dlaczego warto włożyć skórkę z cytryny do lodówki?

Okazuje się, że ten owocowy odpad, który zwykle ląduje w śmietniku to prawdziwy skarb, który szybko i skutecznie pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki. Możemy włożyć ją tam w całości lub wykorzystać obrane ścinki, a w obu przypadkach produkt zadziała tak samo dobrze. Chodzi bowiem o zawarte w skórce cytryny olejki eteryczne, które neutralizują zapachy i odświeżają wnętrze urządzenia.

Jak zrobić pochłaniacz zapachów do lodówki?

Jeśli akurat nie macie pod ręką cytryny, jako odświeżacza lodówki możecie użyć również kilku innych domowych produktów. W tej roli doskonale sprawdzą się także:

  • soda oczyszczona,
  • mielona kawa,
  • garść suszonych goździków,
  • kawałek świeżego jabłka,
  • kawałek starej gazety,
  • mieszanka wody z octem,
  • połówka surowego ziemniaka,
  • żwirek dla kota.