W sieci coraz częściej można spotkać się ze zdjęciami porozstawianych na parapetach talerzyków z cytryną nabitą goździkami. O co chodzi w tym triku? Piękny zapach to tylko dodatek, gdyż jego głównym celem jest walka z uporczywym domowym problemem. Zobaczcie, jak działa ten prosty patent, a od razu zechcecie go sami wypróbować.

Po co stawiać cytrynę z goździkami przy oknie?

Połączenie odświeżającego cytrusowego zapachu i głębokiej korzennej nuty tworzy świetny aromat, ale nie dla każdego. Choć nam z pewnością się on spodoba, to większość owadów wprost go nie znosi, więc będzie skutecznym domowym odstraszaczem komarów. Jak zrobić odstraszacz owadów z cytryny i goździków? Wystarczy tylko przekroić cytrynę na pół lub pokroić ją w grube plastry, a następnie wbić w miąższ około 10 goździków.

Jeśli nie macie pod ręką cytryny, ale zalega wam limonka, bez problemu możecie stosować je zamiennie. Tak przygotowany owoc wykładamy na spodek i stawiamy w miejscu blisko okna. Ważne jednak, aby regularnie wymieniać plasterki cytryny, gdy tylko zaczynają się psuć. W przeciwnym razie, zamiast zniechęcać, będą jeszcze bardziej wabiły owady, a tego przecież nie chcemy.

Cytryna z goździkami na komary i nie tylko

Spodek z takimi składnikami warto więc postawić nie tylko na parapecie w domu, ale i na stole ogrodowym czy na balkonie. Co więcej, cytryna z goździkami przepędzi nie tylko komary, ale i muchy, mole, meszki oraz muszki owocówki. Warto więc nawet profilaktycznie porozstawiać po domu takie cytrusowe pułapki, aby nie musieć męczyć się z latającymi nieproszonymi gośćmi.

Inne domowe sposoby na komary

Jeśli akurat nie macie w swoich kuchniach cytryny, możecie odstraszać komary innymi sposobami. W tym celu dobrze sprawdzają się też:

  • świeża mięta, lawenda lub geranium na parapecie,
  • olejek z trawy cytrynowej lub goździkowy,
  • pokrojony czosnek lub cebula,
  • porozstawiane na talerzykach świeże liście pomidorów,
  • kadziło z zapalonego liścia laurowego.