Sałatka jarzynowa to danie, bez którego chyba nikt nie wyobraża sobie świąt. Pieczołowicie krojone warzywa, wymieszane z majonezem i dodatkami stanowi klasyk, który od lat serwujemy najbliższym. Każda gospodyni modyfikuje ją po swojemu dodając inne składniki, zamieniając cebule na por, albo groszek na kukurydzę. Wiele osób nie wyobraża sobie sałatki jarzynowej bez dodatku jabłka. Co rok trwa też spór, który majonez jest najlepszy. Jednak podstawowy przepis nie zmienia się od wieków.

Sałatka jarzynowa w cieście francuskim

Jeśli chcecie zabłysnąć w te święta zaserwujcie sałatkę jarzynową nie jak zwykle, czyli w misce, tylko podajcie ją w postaci małych przekąsek. Ciasto francuskie nadaje się do tego najlepiej. Wystarczy kupić gotowe ciasto, wyciąć z niego kształt choinki, gwiazdki, lub inny świąteczny symbol, górę posypać sezamem i upiec jak zwykle. Po ostudzeniu przekrójcie każde ciasteczko a do środka włóżcie tyle sałatki świątecznej, ile się zmieści. Przykryjcie od góry drugą częścią ciasta, dzięki czemu powstaną małe kanapeczki z pysznym nadzieniem. Podawajcie je na dużym talerzu tak, by każdy mógł sięgnąć po ten przysmak niejeden raz. Gwarantujemy, że w takiej postaci jeszcze nikt nie jadł sałatki jarzynowej. Banalnie proste, obłędnie pyszne rozwiązanie.

Czym jeszcze nadziać ciasto francuskie?

Ten pomysł można wykorzystać na wiele okazji. Wystarczy zastąpić sałatkę jarzynową ulubioną sałatką albo pastą. Pasta z łososia, pasta jajeczną, albo sałatka z pora pasują do tej przekąski idealnie. Za każdym razem będzie smakować każdemu i gwarantujemy, że małe kanapeczki z ciasta francuskiego znikną jako pierwsze na każdym spotkaniu.

Można też zrobić lekki krem i nim posmarować połówki ciasta, albo ułożyć w środku ulubione owoce pokrojone w drobną kosteczkę.

Pomysł podpatrzyliśmy u gatim_zi_de_zi. Zobaczcie, jak ona  to robi: