Jeśli lubicie sałatki, ale nudzą się wam już klasyczna mizeria i grecka, musicie poznać to połączenie. Miks trzech wyrazistych barw, smaków i zapachów tworzy hitową kombinację, która zachwyca każdego. Mało składników, niewiele pracy, niski koszt, a efekt powala na kolana. Zobaczcie, jak zrobić ten przysmak.

Sałatka 3 kolory - pyszna bomba witaminowa

Jak zrobić sałatkę 3 kolory? Jak sama nazwa wskazuje, to pyszne danie składa się z trzech wyrazistych barw, czyli czerwonych truskawek i arbuza, białej fety oraz zielonych listków mięty. Taki miks daje jednak nie tylko piękny wygląd, ale i genialną mieszankę smaków, które wspaniale się ze sobą łączą. Co więcej, znajdziemy w nim też mnóstwo witamin i minerałów, które genialnie wpływają na zdrowie, urodę i samopoczucie.

Soczysty arbuz genialnie nawadnia organizm, regeneruje mięśnie oraz poprawia kondycję skóry i włosów. Z kolei truskawki mają właściwości bakteriobójcze i odkażające, więc wspierają prawidłową pracę nerek i wątroby.

Pachnąca i odświeżająca mięta działa rozkurczowo i pobudza apetyt, a ostatnia bohaterka sałatki, czyli feta, która dostarcza wartościowego białka i wapnia oraz witaminy B12. Taki zestaw będzie więc turbodoładowaniem dla ciała i ducha.

Jak zrobić sałatkę trzy kolory? 

Musimy tylko pokroić w kostkę 300 g arbuza, 300 g truskawek i pokruszyć 100 g sera feta. Do tego dodajemy kilka posiekanych listków świeżej mięty i gotowe. Ten podstawowy zestaw można urozmaicać przeróżnymi dodatkami, takimi jak papryczka chili, świeża kolendra, jalapeno czy zielone lub czarne oliwki. 

Aby spoić wszystkie te smaki w całość, przyda się oczywiście prosty dressing z oliwy, soku z cytryny lub limonki oraz odrobiny soli. Miód czy żadne inne słodzidło nie będą już w tym przypadku potrzebne, gdyż same owoce nadadzą już wystarczającej słodyczy.