Przez nieprawidłowe przechowywanie żywności wyrzucamy jej regularnie o wiele więcej, niż to potrzebne. Tak się dzieje głównie w przypadku warzyw i owoców, które psują się szybko, jeśli przechowuje się je w niewłaściwy sposób lub w złych dla nich warunkach. Zobaczcie, co można zrobić, by seler naciowy był dłużej świeży. Już więcej go nie wyrzucicie!

Jak przedłużyć trwałość selera?

Seler naciowy to cenne źródło witamin i smaczny dodatek do dań, ale niestety - przez złe przechowywanie zbyt często ląduje w koszu przy porządkach w kuchni. Seler sprzedawany jest w supermarketach najczęściej w plastikowych opakowaniach. Produkt nie ma w nim możliwości „oddychać” - w środku tworzy się wilgoć, która jest doskonałym środowiskiem dla bakterii. Do tego seler może po prostu zwiędnąć przez brak wody. Jak sobie z tym poradzić?
Od razu po powrocie ze sklepu do domu wyjmijcie seler z plastikowego opakowania. Następnie, w całości owińcie go folią aluminiową i włóżcie do lodówki. Dzięki tej sztuczce warzywo będzie świeże znacznie dłużej i nie zwiędnie. Co ważne, nie wolno rozdzielać łodyg selera! Tylko przechowywanie go w całości sprawi, że się nie zepsuje tak szybko. 
Sztuczkę z folią możecie zastosować nie tylko do selera, ale też innych warzyw - takich, jak np. brokuł i sałata. Zachowują wówczas świeżość nawet do 4 tygodni (pod warunkiem, że będą przechowywane w lodówce). 

Dlaczego warto jeść seler naciowy?

Być może nie każdy przepada za smakiem selera naciowego, ale odpowiednio przygotowany może być bardzo smaczny. W dodatku, warzywo to zawiera w sobie mnóstwo cennych witamin i składników odżywczych, tak potrzebnych każdemu z nas. W selerze znajdziecie m.in. potas i wapń, a także B-karoten. Seler naciowy jest także sprzymierzeńcem odchudzania ze względu na bardzo niską kaloryczność. Warto dodać go do sałatki lub surówki albo zrobić z niego zupę. Jest też doskonałym dodatkiem do koktajli warzywnych.