Pomidorowa to klasyka w menu na początku tygodnia, gdyż często przerabiamy niedzielny rosół właśnie w ten sposób. Jeśli więc planujecie pichcić dzisiaj tę zupę, przygotujcie ją z pewnym twistem. Oprócz podstawowych składników koniecznie wrzućcie do garnka jeszcze jeden ekstra produkt. Prawdopodobnie nawet macie go w swoich kuchniach i nie musicie nawet iść do sklepu.

Jak poprawić smak pomidorowej? 

Koncentrat pomidorowy, przecier, passata, a może pomidory w puszce? Niezależnie od tego, jak przygotowujecie swoją ulubioną pomidorówkę, spróbujcie wzbogacić tę bazę, dorzucając kawałek świeżego imbiru lub szczyptę sproszkowanej przyprawy. Na litr zupy wystarczy niecałe pół łyżeczki suszonego proszku lub około 3-4 cm plaster obranego wcześniej kłącza. Już taki niewielki dodatek sprawi, że znana i lubiana pozycja z obiadowego menu staje się wyjątkowym daniem jak z dobrej restauracji. Imbir dodajemy do bulionu w tym samym momencie co pomidorowy wkład. Jeśli lubicie czystą zupę z ryżem lub makaronem, możecie go wyjąć na koniec gotowania, a jeśli wolicie gładki krem, możecie zblendować go razem ze wszystkimi innymi składnikami.

Co daje imbir w pomidorówce? Lekko pikantny i wyrazisty smak oraz odświeżający aromat imbiru genialnie podkręci charakter zupy i doda jej głębi. Co więcej, tak doprawiona pomidorówka staje się mocno rozgrzewająca i znacznie zdrowsza dla naszych organizmów.

Właściwości imbiru

Pomidorowa z imbirem nie nie tylko smakuje i pachnie znacznie lepiej, ale przy okazji nabiera też wielu cennych dla zdrowia właściwości, gdyż imbir to prawdziwa skarbnica dobroczynnych składników odżywczych. Ma on szerokie działanie prozdrowotne, dzięki czemu:

  • podkręca metabolizm,
  • działa rozkurczowo,
  • poprawia trawienie,
  • wzmacnia odporność,
  • działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo,
  • reguluje krążenie,
  • zapobiega powstawaniu zakrzepów.