Na blatach roboczych, zlewie i sprzęcie AGD gromadzi się mnóstwo drobnoustrojów, mogących mieć szkodliwy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego szorowanie tych przestrzeni należy traktować poważnie i robić to regularnie, nie dopuszczając do nadmiernych i trwałych zabrudzeń. Jak jednak porządnie umyć zlew, kiedy już nie ma od tego odwrotu? Podpowiadamy prostą metodę na czysty i pachnący zlewozmywak oraz syfon.  

Jak wyszorować zlew kuchenny bez chemii? 

Na sklepowych półkach znajdziemy drogie specyfiki usuwające osad i brud z emalii czy metalowych powierzchni. Co jednak, gdy nie mamy ochoty na używanie chemii w kuchni w takich ilościach, a na zlewie widać nieestetyczne zacieki, szczególnie przy odpływie, a z rur czuć przykry zapach? Sprytne gospodynie chwytają za skórki owoców, które doskonale usuwają brunatne i rudobrązowe plamy.

Skórki po cytrusach – najlepszy sposób na czystość zlewu bez chemii

Prosta metoda na wykorzystanie skórek od pomarańczy zanim wylądują w koszu na śmieci to coś najprostszego na świecie. Opłuczcie komorę zlewozmywaka ciepłą wodą, oczyszczając ją wstępnie z resztek zaschniętego jedzenia. Następnie skórkami z pomarańczy – garścią ich lub dużym kawałkiem – trzyjcie brudne ścianki zlewu. Efekt będzie natychmiastowy. Olejki eteryczne i kwaśny odczyn soku błyskawicznie wyczyszczą każdą gładką powierzchnię. Na koniec wystarczy wytrzeć czysty zlew np. ręczniczkiem papierowym, do sucha. Piękny zapach świeżości i czystość bez chemii gwarantowane!

Na uporczywe plamy – ocet spożywczy

Jeśli mimo waszych wysiłków została jakaś wyjątkowo stara i widoczna plama, proponujemy użycie innego środka z kuchennej szafki. To ocet. Wymieszany w proporcji pół na pół z wodą, wzmocni działanie czyszczące i rozjaśniające innych produktów. Cóż, zlew potem nie będzie jednak tak pięknie pachniał, jak po kontakcie ze skórkami pomarańczy.