O cennych właściwościach nasion i ziaren napisano już wiele. Jednak nie sposób nie wspomnieć także o tym, jak niektóre z nich świetnie wpływają na naszą witalność i długość życia. Te, o których piszemy poniżej, są w tych kwestiach niezastąpione.

Napój, który doda sił witalnych – najważniejsze są nasiona chia i cytryna 

Proponujemy wam przyrządzenie mikstury, która dzięki zawartości konkretnych nasion i konkretnego owocu ma bardzo cenne właściwości. Mowa o połączeniu 2 składników: nasion chia, uważanych za superfoods, oraz cytryny, skarbnicy witamin, i dodaniu do nich wody. Zawarte w chia, czyli szałwii hiszpańskiej, składniki, wzmocnią cały organizm. Znajdujący się w cytrynie olejek cytrynowy zaś pomoże obniżyć poziom cholesterolu i zwiększy odporność.

Jak przyrządzić energetyzujący eliksir z chia?

Przepis na wzmacniającą i dodającą energii miksturę z nasionami chia:

Składniki:

  • 1 szklanka wody
  • 1/2 cytryny
  • 2 łyżki stołowe nasion chia.

Nasiona wsypać do naczynia z wodą, zamieszać. Wstawić na noc do lodówki. Następnego dnia rano do wody z chia wycisnąć sok z połówki cytryny. Wypić.  

Jest 1 warunek, aby mikstura zachowała cenne właściwości 

Jednak jeśli chcecie w pełni cieszyć się wszystkimi dobrociami, jakie oferuje ten napój, pamiętajcie o 1 bardzo ważnej rzeczy. Woda, którą zalewacie nasiona chia musi być zimna. Tylko wtedy drobinki pięknie się z nią połączą, tworząc lekko zawiesisty, pełen miękkich ziarenek płyn.