Jeśli lubicie jajeczne śniadania i często zaczynacie swój dzień jajecznicą, sadzonymi lub jajkami gotowanymi, koniecznie musicie poznać ten prosty patent. Weźcie z kuchennej szuflady niewielkie sitko i bierzcie się do pracy. Całość nie potrwa dłużej niż 3 minuty, za to efekt zachwyci zarówno smakiem, jak i wyglądem.

Jajko na sitku - eleganckie śniadanie w 3 minuty

Mając najzwyklejsze sitko do cukru pudru czy kakao, w kilka chwil możecie zrobić na nim coś przepysznego i pięknie prezentującego się na talerzu. Okazuje się bowiem, że to popularne kuchenne akcesorium pozwoli łatwo zrobić perfekcyjne jajko w koszulce, które zwykle sprawia dużo problemów. Zazwyczaj po prostu wybijamy je wprost do garnka, a wtedy białko często zbyt mocno się rozlewa i nieestetyczne ścina, przez co gotowe jajko poszetowe ma nieregularny kształt.

Jak zrobić jajko na sitku? Wystarczy zagotować wodę i włożyć do niej sitko, a następnie wybić do niego surowe jajko. Teraz już tylko zanurzamy sito we wrzątku i cierpliwie czekamy, trzymając je tam przez około 3 minuty. Na koniec delikatnie wyławiamy nasze jajko w koszulce i od razu serwujemy je prosto na stół, dopóki żółtko jest idealnie płynne.

Jak zrobić jajka z sitka? O tym trzeba pamiętać

Choć przepis na jajko z sitka jest banalnie prosty, to trzeba tu pamiętać o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze, aby jajko na sitku wyszło idealnie, musi być jak najświeższe i, co ważne, w temperaturze pokojowej. Trzeba więc wyjąć jajka z lodówki na co najmniej godzinę przez planowanym gotowaniem. 

Po drugie, do wody, w której będziemy gotowali nasze danie, warto dolać odrobinę octu, dzięki któremu jajko szybciej się zetnie, a co za tym idzie, utrzyma ładny kształt. Dobrym pomysłem będzie też niewielka szczypta soli, dodająca smaku całości. Jeśli dopilnujecie tych 2 prostych zasad, jajko na sitku powinno udać się bez najmniejszego problemu.