Kiedy przychodzi weekend często szykujemy coś słodkiego, aby umilić sobie wolne dni i podać coś extra do niedzielnego obiadu. W taki upał nikomu jednak nie chce się kombinować i godzinami stać przy cieście drożdżowym czy przekładanych biszkoptach. Najlepiej więc wziąć kilka prostych składników i zamienić je w proste ciasto budyniowe z jabłkami. Ten wypiek wygląda jak z drogiej cukierni, a powstaje raz-dwa.

Jak zrobić szybkie ciasto budyniowe?

Aby przygotować ten szybki wypiek, oprócz jabłek i budyniu, musimy mieć pod ręką tylko kilka podstawowych produktów, takich jak jajka, mąka, cukier i proszek do pieczenia. Jeśli jednak chodzi o dodatki, nie warto wykorzystywać gotowego budyniu z torebki, gdyż łatwo możemy zrobić go sami z mleka, skrobi i jajka. Przyda się też oczywiście odrobina aromatycznego cukru waniliowego, dzięki któremu ciasto będzie jeszcze bardziej apetyczne. Zobaczcie jak zamienić wszystkie te składniki w ekspresowe ciasto na każdą okazję.

Przepis na szybkie ciasto budyniowe z jabłkami

Składniki:

  • 200 g mąki
  • 3 jajka
  • 100 g cukru
  • 350 ml mleka
  • 15 g skrobi ziemniaczanej
  • 4 łyżeczki cukru wanilinowego
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 jabłka

Przygotowanie:

1. Zaczynamy od przygotowania kremu, czyli gotujemy gęsty budyń z 250 ml mleka, 2 łyżeczek cukru wanilinowego, 15 g skrobi i 1 jajka. Gotową masę odstawiamy do całkowitego ostygnięcia i przykrywamy folią.

2. Teraz bierzemy się za masę na ciasto. Najpierw ubijamy 2 jajka ze 100 g cukru i 2 łyżeczkami cukru wanilinowego. Następnie dolewamy 100 ml mleka, a potem przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia i stopniowo dodajemy suche składniki do mokrych. Wszystko dokładnie miksujemy, a na koniec obieramy jabłka, kroimy je w na małe kawałki i połowę dodajemy do ciasta, a resztę zostawiamy do dekoracji.

3. Gotową masę przelewamy do wyłożonej papierem blaszki. Na wierzchu wykładamy wystudzony budyń i resztę jabłek. Wszystko wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni i pieczemy przez około 30 minut.