Jak zrobić dobre wafle przekładane? Podstawowy przepis jest banalnie prosty, gdyż często używa się do tego po prostu gotowego kajmaku z puszki. Znacznie smaczniejszym wariantem, jaki wszyscy pamiętamy z dzieciństwa, są jednak wafle z mlekiem w proszku, które często robiły nasze mamy i babcie. Siostra Anastazja proponuje jednak nieco podkręconą wersję tego klasycznego deseru, a to wszystko za sprawą 1 ekstra składnika. Pewnie wszyscy macie go w kuchniach, ale mało kto dodaje go do masy z mleka w proszku, a to genialny patent.

Czym najlepiej przełożyć wafle?

Jak urozmaicić tradycyjne wafle z masą z mleka w proszku, aby był jeszcze pyszniejsze? Siostra Anastazja ma na to świetny sposób, a wszystko sprowadza się tylko do 1 dodatku. Wystarczy bowiem tradycyjnie połączyć mleko w proszku, masło oraz cukier i wsypać dodatkowo 1 łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, która podkręci smak, aromat i kolor masy. Wcześniej jednak kawę musimy wymieszać z odrobiną wody i dopiero taką zaparzoną mieszankę połączyć z resztą składników. Zobaczcie dokładne proporcje i wypróbujcie wafle przekładane w takiej odsłonie.

Kawowe wafle przekładane - przepis siostry Anastazji

Składniki:

  • 2 opakowania wafli tortowych,
  • 110 g mleka w proszku,
  • 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej,
  • 30 ml gorącej wody,
  • 50 g cukru,
  • 100 g masła.

Przygotowanie:

Kawę rozpuszczamy w gorącej wodzie, a następnie mieszamy z masłem i cukrem. Gdy mieszanka wystygnie, dodajemy do niej mleko w proszku i dokładnie łączymy całość, aż nie będzie żadnych grudek.

Tak przygotowaną masą smarujemy cienko blaty wafli i składamy je ze sobą jeden na drugim. Gotowe wafle przekładane wstawiamy do lodówki, najlepiej dociskając je na górze czymś ciężkim, aby wszystkie warstwy dobrze się zlepiły.