Co pić rano, żeby mieć płaski brzuch?

Aby wspomagać odchudzanie warto codziennie pić napój na bazie imbiru. Ten składnik ma bowiem właściwości termogeniczne, czyli podnosi się temperatura ciała, przez co przyspiesza metabolizm i wspomaga spalanie tłuszczu. Co więcej, imbir też pobudza wydzielanie śliny i soków żołądkowych, dzięki czemu ułatwia trawienie.

Jak zrobić napój z imbiru?

Imbirowe napoje można robić na wiele sposobów, ale najprostszy wyczarujecie, dodając tylko sok z cytryny i wodę. Wystarczy wycisnąć świeży sok z kilku cytryn, a następnie dodać do niego spory kawałek kłącza imbiru, pokrojonego w cienkie plasterki i wszystko lekko podgrzać na wolnym ogniu. Taki aromatyczny koncentrat rozcieńczamy później tylko z 1 litrem wody i gotowe.  

Jeśli od wody wolicie herbatę i ziołowe napary, możecie też po prostu dodawać do ich parzenia po 1 plasterku imbiru.

Jak pić imbir?

Napój imbirowy pijemy rano, na czczo, dzięki czemu od razu pobudzamy trawienie. Trzeba tylko pamiętać o regularności, a wtedy różnica będzie widoczna gołym okiem już po 2 tygodniach.

O tym trzeba pamiętać

Napoje na bazie imbiru to prawdziwa bomba witaminowa, jednak mimo wszystko należy zachować umiar. Specjaliści zwracają uwagę, że dzienna dawka nie może przekraczać 4 gramów, co odpowiada 1 łyżeczce sproszkowanego lub 2 cieniutkim plasterkom świeżego imbiru.