Dzięki zamrażarce możemy przez cały rok cieszyć się smakiem na przykład sezonowych owoców z własnego ogródka - na przykład malin, truskawek czy borówek. Z powodzeniem można mrozić także pietruszkę, szczypiorek, a nawet koperek. Taką  „zieleninę” da się kupić w sklepach przez większość roku, a trik z mrożeniem przyda się nawet zimą. Choćby wtedy, gdy uda wam się kupić koperek w okazyjnej cenie na promocji. Nie każdy niestety wie, jak mrozić koperek tak, jak trzeba. 

Jak prawidłowo mrozić koperek?

Wydaje się, że akurat w tym przypadku nie ma nic trudnego. Wystarczy przecież włożyć koperek na przykład do pojemnika po lodach, odłożyć do zamrażarki i gotowe. Jeżeli tak robicie, to niestety popełniacie spory błąd. Dlaczego?

Zaletą plastikowych pojemników jest to, że można ich wielokrotnie używać i łatwo się je czyści. Ale tworzywo, z którego są wykonane łatwo chłonie zapachy, które następnie mogą przejść na jedzenie, które trzyma się w takich pojemnikach. Wkładając więc koperek do pudełka, w którym wcześniej znajdował się bigos, możecie się po jakimś czasie niemiło zaskoczyć. Sprawdźcie, w jaki sposób uniknąć takiej „niespodzianki”. 

Jak inaczej można zamrozić koperek? 

Rozwiązaniem jest trzymanie koperku w woreczkach - najlepiej strunowych. Możecie mieć wtedy pewność, że zioła nie wchłoną dziwnych zapachów. A do tego takie woreczki przechowuje się w zamrażarce o wiele łatwiej niż duże pudełka, które często trudno jest upchnąć pomiędzy innymi rzeczami. Zamiast woreczka strunowego możecie też wykorzystać woreczki śniadaniowe - pamiętajcie tylko o tym, by mocno je zawiązać (najlepiej gumką recepturką).

Woreczki można także zakleić po prostu taśmą, dzięki czemu możecie być pewni, że koperek się wam nie rozsypie w szufladzie zamrażarki. Innym ciekawym sposobem jest mrożenie koperku w pojemniczku na lód - wystarczy po prostu wsypać do przegródek drobno pokrojony koperek, odłożyć do zamrażarki i gotowe.