Jednak zanim poznaliśmy zwyciężczynię, do kuchni MasterChefa Juniora wrócili wszyscy uczestnicy siódmej edycji, żeby wraz z jurorami oraz gośćmi specjalnymi gotować i bawić się w ten wyjątkowy wieczór. Zadaniem trzech drużyn, prowadzonych przez Anię Starmach, Michela Morana i Tomka Jakubiaka, było przygotowanie przepysznego dania makaronowego. W rolę jurorów wcielili się finaliści 10. edycji MasterChefa - Maciek Regulski, Ela Błaszyńska, Renia Semeniuk i Mariusz Kisiel! W zadaniu nie brały udziału finalistki.
Gdy już dowiedzieliśmy się, która drużyna zyskała przychylność jurorów, przyszedł czas na finałowe gotowanie i pojedynek na najlepsze menu degustacyjne - godne tytułu MasterChefa Juniora. Do boju ruszyły Hela Kłobucka, Wiktoria Chmielewska i Ewa Ziemiańska!

W finałowym odcinku dziewczyny musiały przygotować 4 dania - przekąskę, danie rybne lub wegetariańskie, danie mięsne i deser. 

Najlepsza okazała się Hela! - 11-letnia dziewczynka z Poznania, która oprócz olbrzymiego talentu kulinarnego ma też zmysł do tworzenia wierszy.

Hela nazwała swoje finałowe menu - Podróż po świecie wyobraźni.
Jako przystawkę podała tuńczyk marynowany w Yuzu z pianką sojową podany z mango i ogórkiem, danie rybne to łosoś z sosem teriyaki i pure ziemniaczane, danie mięsne to był comber z jelenia ze słupkami z buraka, sos winno-czekoladowy, a deser to tapioka na mleczku kokosowym z wanilią, karmelizowanymi bananami z curry, sorbetem z mango i marakui.

materiały prasowe TVN

Hela  w finałowym odcinku powiedziała, że najbardziej z programu zapamiętała moment, w którym dostała się pierwszy raz na balkon. Podczas całej edycji nauczyła się organizacji kuchni i zawarła nowe, wspaniałe przyjaźnie.

A jak przebiegała 7 edycja programu MasterChef Junior? Przypominamy najciekawsze zadania!

W programie wzięło udział 17 najlepszych dzieciaków!

W drugim odcinku kuchnię MasterChefa odwiedziła Viki Gabor! Zwyciężczyni Eurowizji Junior zaśpiewa uczestnikom swój największy hit "Superhero" oraz najnowszy singiel "Toxic Love".
W tej koncertowej atmosferze wokalistka zapowiedziała też temat konkurencji - zadaniem kucharzy było przygotowanie dania wegetariańskiego - takiego, które Viki, starająca się pamiętać o zdrowym odżywianiu, chętnie zjadłaby przed występem.

W 4 odcinku uczestnicy MasterChefa Juniora dostali zaproszenie od aktorów z krakowskiego Teatru Groteska, żeby przygotować ciasteczka dla widzów i przyjechać z nimi na przedstawienie. Niestety w ostatniej chwili okazało się, że odwiedziny w teatrze nie będą możliwe z powodu kwarantanny. Na szczęście jurorzy wpadli na pomysł, jak rozwiązać tę sytuację i nie zmarnować przygotowanych ciasteczek! Zostały one przekazane dzieciom przebywającym w jednym z krakowskich szpitali!

W szóstym odcinku MasterChefa młodzi kucharze przenieśli się na Daleki Wschód, a konkretnie do Chin. Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch dań w chińskiej tradycji kulinarnej. Kucharze musieli wykazać się umiejętnościami gotowania na tradycyjnej chińskiej patelni i zaskoczyć jurorów swoimi potrawami. Najlepiej w tym zadaniu poradzili sobie Hela, Wika i Tymek.

W 7 odcinku zadaniem było wspólne przyrządzenie rodzinnego obiadu złożonego z zupy, dania głównego i kompotu. Każdy duet złożony z dziecka i jego mamy lub taty pokazał, jak gotuje się na co dzień u nich w domu i jakie smaki znają najlepiej.

8 odcinek to początek rywalizacji o wejście do finału. Od tego etapu przez dwa odcinki w każdej konkurencji można było zdobyć punkty, które zadecydują o tym, kto awansuje do ostatniego etapu programu!

Najciekawszą konkurencją była ścianka wspinaczkowa. Żeby zdobyć produkty do gotowania, mali kucharze musieli się wspiąć na ściankę wspinaczkową i w ten sposób wybrać składniki, z których przygotują swoje popisowe dania. Każdy uczestnik mógł wybrać tylko 13 produktów, dlatego w tej konkurencji najważniejsze było dobre rozplanowanie trasy, po której wyjdzie się na górę. Najtrudniejsze składniki zdobył Janek. W momencie, gdy Jurorzy ogłosili wymianę koszyków, chłopak bardzo się ucieszył. Było to jednak na niekorzyść Tymka, który musiał sprostać nie lada wyzwaniu. W tym zadaniu najlepiej poradziła sobie Hela.

W odcinku pólfinałowym poznaliśmy finalistów siódmej edycji MasterChefa Juniora. Po wszystkich konkurencja okazało się, że w finale zobaczymy Helę, Wiktorię i Ewę!

Ostatecznie najlepszą młodą mistrzynią gotowania została Hela!!!

Zobacz w galerii zdjęcia z finałowego odcinka ->>