Postne krokiety z grzybami najczęściej jada się na święta Bożego Narodzenia, ale wcale nie jest to danie kojarzące się tylko z Wigilią, jak na przykład karp. Krokiety z mięsem albo serem i pieczarkami bez przeszkód można jeść przez cały rok. To pyszne i sycące danie, które smakuje praktycznie każdemu. Choć dziś bez większego problemu można kupić gotowe krokiety w sklepie, to zawsze lepszym pomysłem jest przyrządzenie ich samodzielnie. Tutaj jednak wyzwaniem może być zawijanie, które wcale nie jest takie proste. 

Jak poprawnie zawijać krokiety?

Jeżeli choć raz sami robiliście krokiety to dobrze wiecie, że nie jest to aż tak proste, jak by się wydawało. Gotowe krokiety lubią się rozpadać na patelni, co może zniechęcić do prób przyrządzenia tej potrawy samodzielnie. Ale nie załamujcie się - wystarczy opanować wcale nie tak trudną sztukę zawijania krokietów.
Po pierwsze - farsz. Podobnie jak w przypadku pierogów, również przy krokietach nie można przesadzić z farszem. Jeśli dacie go za dużo, wówczas zacznie on „wychodzić bokami”, przez co krokiety będą się rozpadały. Kolejną sprawą jest pośpiech. Przy zawijaniu nie można się śpieszyć - naleśniki z farszem należy zwijać ciasno, powoli i bardzo dokładnie, pilnując, by farsz się nie wydostał. Jeżeli będziecie o tym pamiętać, wasze krokiety nie mają prawa się rozpaść na patelni.

Jak przechowywać krokiety?

Jeżeli będziecie robić górę krokietów na święta, warto najpierw sprawdzić, jak długo można przechowywać ten przysmak w lodówce. Domowe krokiety mają dość krótką datę ważności - po usmażeniu, można je bezpiecznie zjeść do 3 dni trzymania w lodówce. Po tym czasie mogą się niestety zepsuć. Z tego względu, warto je zamrozić, jeżeli przygotujecie krokiety dużo wcześniej. Można je przechowywać w zamrażarce nawet 3 miesiące.