Zazwyczaj to sałatka jarzynowa króluje na polskich stołach podczas świąt oraz innych rodzinnych uroczystości. Jest klasykiem, z którym trudno konkurować, jednak gdy spróbujecie sałatki Siostry Anastazji, sami przekonacie się, że jest równie dobra, a przygotowuje się ją znacznie szybciej.

Sałatka koperkowa w zastępstwie klasycznej jarzynowej

Tradycyjna sałatka jarzynowa jest pyszna i wszyscy zajadamy się nią od lat, jednak nie ukrywajmy – jest też szalenie czasochłonna. Gotowanie, a następnie krojenie warzyw, które trwa naprawdę długo, może skutecznie zniechęcić do przygotowywania tej potrawy.

Jeśli nie chcecie spędzić połowy dnia w kuchni – postawcie na sałatkę siostry Anastazji. Połączenie wszystkich składników jest bardzo ciekawe, a dodatek ananasa wspaniale przełamuje smak sałatki.

Na sałatkę Siostry Anastazji potrzebujecie kilku składników: podwójną pierś z kurczaka, 2 pęczki koperku, 1 dużą, czerwoną cebulę, sól, pieprz, puszkę kukurydzy, słoiczek majonezu 250 ml, puszkę groszku konserwowego, puszkę ananasa i 4 ogórki kiszone.

Najpierw oczyśćcie pierś z kurczaka, a następnie ugotujcie ją w osolonej wodzie (możecie ją też upiec). Pierś z kurczaka pokrójcie w kostkę. Obierzcie cebulę i drobno ją posiekajcie. Ogórki kiszone i ananasa również pokrójcie w kostkę. Wszystkie składniki przełóżcie do miski, dodajcie do nich groszek, kukurydzę i posiekany koperek. Do wszystkich składników wlejcie 2 łyżki zalewy z ananasa i dodajcie majonez. Całość dokładnie wymieszajcie.

Być może w te święta właśnie ta sałatka będzie królować na waszym stole.