Do zrobienia puszystych racuchów możecie użyć maślanki, mleka czy śmietany. Obowiązkowe są także drożdże - najlepiej świeże, które doskonale napowietrzą każdy placek. Jeżeli chcecie urozmaicić smak ciasta, wystarczy dodać cynamon lub przyprawę piernikową zwłaszcza, gdy dodajecie krojone czy tarte jabłka. Niestety nasączone są zbyt dużą ilością tłuszczu, który gromadzi się nie tylko na spodzie racuchów. Co zrobić, aby tego uniknąć? Podpowiadamy w poradzie poniżej.

Co zrobić, aby racuchy nie wyszły zbyt tłuste podczas smażenia?

Podczas przyrządzania racuchów na bazie klasycznego przepisu można dodać jeden dodatkowy składnik, który zapobiegnie nasiąkaniu tłuszczem. Do zimnego oleju wystarczy dolać pół łyżeczki octu jabłkowego. To utworzy pewnego rodzaju barierę, która nie pozwoli na wchłanianie oleju. Podobnie możecie zrobić w przypadku roztopionego smalcu. Tutaj ta metoda sprawdzi się równie dobrze.

Jeżeli boicie się, ze olej po takim zabiegu będzie pryskał na rozgrzanej patelni, wybierzcie drugą metodę. Do rozrobionego ciasta na racuchy wlejcie łyżeczkę octu jabłkowego lub spirytusowego. To także skuteczna metoda, która uchroni deser przed namakaniem. Taka ilość octu nie wpłynie negatywnie na ich smak, dlatego bez obaw możecie go stosować za każdym razem.

Porada

Przygotowując racuchy na bazie musu jabłkowego upewnijcie się, że nie jest zbyt rzadki. W przeciwnym wypadku konsystencja będzie lejąca i nie utworzą się zgrabne placki. Dodatkowo wlewając ocet jabłkowy możecie niechcący rozcieńczyć masę. Do musu jabłkowego dodajcie pół łyżeczki mąki ziemniaczanej, która zespoi całość.