Płyn do mycia naczyń to jeden z niezbędników w każdym domu. Wszyscy regularnie go używamy, nie wiedząc nawet, że ten popularny produkt ma znacznie więcej zastosowań, niż tylko domywanie tłuszczu i zaschniętych resztek jedzenia. Zobaczcie, co można z niego zrobić, a będziecie zachwyceni tym patentem.

Jak można wykorzystać w domu płyn do mycia naczyń?

Każdy z nas doskonale zna ten produkt, ale mało kto wie, jak wszechstronne ma zastosowanie. Okazuje się bowiem, że zwykły płyn do mycia naczyń pomoże nie tylko w kuchni, ale i w wielu innych pomieszczeniach w domu. Wszystko dlatego, że oprócz domywania brudnej zastawy i sztućców, ma jeszcze wiele innych nietypowych funkcji:

  • zwalczania meszek i muszek owocówek w kuchni,
  • odetkania zapchanej toalety,
  • walki ze szkodnikami roślin doniczkowych,
  • jako zamiennik smaru do skrzypiących zawiasów,
  • czyszczenia zaparowanych szkieł w okularach,
  • usuwania chwastów w ogrodzie.

To jednak wciąż nie wszystko, bo po przelaniu go do foliowego woreczka i włożeniu do zamrażarki, otrzymamy genialny gadżet, który uratuje nas w wielu sytuacjach Zobaczcie, dlaczego warto mrozić płyn do mycia naczyń, a sami spróbujecie.

Po co mrozić płyn do mycia naczyń?

Mało kto wie, że zamrożony płyn do mycia naczyń ma też genialne właściwości chłodzące. Wszystko dlatego, że rozpuszcza się wolniej woda, więc przygotowany z niego chłodzący woreczek, będzie znacznie skuteczniejszy niż zwykłe kostki lodu. Warto więc przelać płyn do mycia naczyń do strunowego woreczka z suwakiem i włożyć taki pakunek do zamrażalnika, aby mieć zawsze pod ręką skuteczny okład na poparzenia czy opuchliznę. Dzięki temu patentowi oszczędzicie sporo pieniędzy na specjalnych kompresach żelowych.

Co więcej, taka zimna torebka przyda się nie tylko podczas dolegliwości bólowych, ale też świetnie sprawdzi się też do przewożenia mrożonek lub szybkiego schłodzenia napojów. Nie czekajcie więc ani chwili, tylko od razu przelejcie detergent do torebki i schowajcie w zamrażarce, aby mieć gotowy gadżet chłodzący pod ręką.