Surówka z kapusty pekińskiej jest idealnym dodatkiem do obiadu, pasuje prawie do każdego dania. Jest delikatna i soczysta w smaku – za to wszyscy ją uwielbiamy. Jednak jeśli jesteście miłośnikami bardziej charakterystycznych potraw – koniecznie dodajcie do niej 1 składnik, który sprawi, że jej smak stanie się "ostry jak brzytwa" i obłędnie dobry.

1 składnik podkręci smak surówki z kapusty pekińskiej

Dorzućcie do surówki czosnek – będzie wtedy miała ostrzejszy smak, ale to nie koniec zalet. To warzywo ma wiele dobroczynnych właściwości, a więc świetnie wpłynie też na wasze zdrowie. Włączony do diety wzmacnia odporność, świetnie działa też na przeziębienie i grypę.

Wystarczy, że do surówki wrzucicie 2-3 ząbki czosnku, a będzie znacznie smaczniej. Całość będzie się też świetnie komponowała, jeśli dodacie odrobinę soku z cytryny.

Co zrobić, żeby surówka z kapusty pekińskiej była jeszcze lepsza?

Wasza surówka będzie jeszcze bardziej wybitna, jeżeli dodacie do niej dużą ilość koperku. Będzie chrupiąca, lekka, ale też bardzo świeża.

Dodatkowo uproszczoną wersję sosu, który składa się jedynie ze śmietany i majonezu zastąpcie sosem winegret. Całkowicie odmieni to jej charakter.