Jajko na twardo bez użycia garnka i wody brzmi dość niewiarygodnie. To podstawowy składnik śniadania w polskich domach. Jedzone na kanapce, przy akompaniamencie pomidora, szynki czy sera, jest pożywnym dodatkiem. Może być także pokrojone w ósemki i doprawione majonezem, solą i pieprzem - sprawdzi się przy diecie ketogenicznej, jako zdrowa przekąska. Jest sposób, aby móc cieszyć się nim, nie marnując dodatkowo wody na jego przygotowanie. Sprawdźcie, co to za metoda.

Jak zrobić jajko na twardo w frytkownicy beztłuszczowej?

Pokazana na Tik Toku metoda na gotowanie jajka bez użycia wody jest dość kontrowersyjna. Zyskała rzeszę fanów oraz tych, którzy wolę tego nie próbować. Początkowo "gotowanie" jajka w frytkownicy beztłuszczowej wydawało się dość dziwne i nieprzewidywalne. Niektórzy twierdzili, że skorupka może ulec rozpadowi, a jajko wybuchnąć.

Jak się okazuje, wystarczy odpowiednio dopasować temperaturę i kilka jajek na twardo będzie gotowe w kilka minut. Zagrzejcie frytkownicę beztłuszczową do 120 stopni Celsjusza i "smażcie" jajko przez 17 minut. Jeżeli chcecie, aby było idealnie na miękko, wystarczy 12 minut. Dodatkowym plusem jest bardzo łatwe obieranie jajka ze skorupki. Podczas takiego przyrządzania nie pęka i sprawia, ze jajko jest w całości. W zaledwie kilka chwil cała skorupka odchodzi od białka.

Porada

Jeżeli chcecie, aby jajko obierało się jeszcze sprawniej, przełóżcie je do miski z wod, do której dodacie kostki lodu. Wystarczy, ze namoknie przez około 5 minut. Zahartowane jajko w szybki sposób obierzecie, bez żmudnego skubania i niszczenia powłoki białka.