Pomidorowa to jednak z najpopularniejszych i najbardziej lubianych zup. Jej bazą jest klasyczny rosół jadany w niedzielę, dlatego często przygotowujemy ją w poniedziałek. W każdym domu ta potrawa może smakować odrobinę inaczej – w zależności od użytych przypraw i produktów. Wy również możecie wykorzystać  prosty trik, który całkiem odmieni smak waszej zupy – stanie się o niebo lepsza.

Prosty trik na pyszną pomidorową

Robiąc zupę pomidorową najczęściej po prostu dodajemy do rosołu koncentratu pomidorowego. Żeby wasza pomidorówka stała się jednak jeszcze smaczniejsza i nabrała niepowtarzalnego smaku – zamiast tradycyjnego sposobu wybierzcie ten z użyciem pulpy pomidorowej lub pomidorów z puszki. 

Pulpę lub pomidory z puszki warto jeszcze poddusić razem z cebulką, a także przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Wtedy smak zupy będzie jeszcze bardziej wyrazisty. Pamiętajcie również, żeby dodać do niej odrobinę cukru – to przełamie naturalną kwaskowatość pomidorów. 

Co zrobić, jeśli pomidorowa wyszła zbyt kwaśna? 

Patent na zbyt kwaśną pomidorówkę jest banalnie prosty.. Wystarczy, że zamiast zwykłej śmietany użyjecie śmietany kremówki. Możecie również dodać odrobinę sody oczyszczonej – odpowiednie proporcje to pół łyżeczki sody na pięciolitrowy garnek zupy.

Sposobem na uratowanie zbyt kwaśnej pomidorowej jest też dodanie słodkich warzyw, np. marchewki, bataty, dynię. Możecie również użyć ryżu lub ziemniaków, które też złagodzą kwaśny smak.