Ziemniaki są tak powszechne w naszej kuchni, że wiele osób nie wyobraża sobie gotowania bez tych warzyw. Są przepyszne niezależnie od tego, jak je przyrządzicie. Ziemniaki można przecież ugotować, upiec, usmażyć albo zrobić z nich frytki czy placki ziemniaczane. Same w sobie mają dość neutralny smak, dlatego cały sekret dobrze zrobionych ziemniaków tkwi w przyprawach. Te nie powinny być przypadkowe - zwłaszcza jedna z nich genialnie pasuje do tych warzyw. 

Dodajcie tę przyprawę do ziemniaków

Doprawiacie pieczone ziemniaczki tylko solą i pieprzem? Błąd! Mogą być jeszcze lepsze, gdy posypiecie je tymiankiem. Jeżeli używacie tej przyprawy w wersji suszonej, rozetrzyjcie ją najpierw w dłoniach. Taki zabieg pozwoli wydobyć z ziół głębię smaku i aromatu. Można też użyć świeżego tymianku - wystarczy wówczas położyć go na ziemniakach przed pieczeniem, wstawić do piekarnika i upiec. 
Tymianek doskonale komponuje się z ziemniakami ze względu na swój smak - jest nieco pikantny, co dodaje ziemniakom charakteru. Bardzo dobrze pasuje także do mięs, dlatego warto dodać go do gulaszu czy pieczeni. Nada się również w roli przyprawy do ryb

Dlaczego warto jeść tymianek?

Poza tym, że tymianek świetnie sprawdza się w kuchni, ma on też wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim, wspomaga on pracę układu pokarmowego i przynosi ulgę przy wzdęciach - właśnie dlatego poleca się go dodawać do ciężkich potraw mięsnych. Znajdują się w nim też przeciwutleniacze, które odpowiadają za spowolnienie starzenia się naszych komórek i lepsze funkcjonowanie mózgu
Tymianek zawiera ponadto witaminy i składniki odżywcze, które pomogą wzmocnić odporność i zmniejszyć ryzyko infekcji, a nawet anemii. Może też ułatwić wydalanie toksyn z organizmu.