Rosół to chyba najbardziej klasyczna zupa, jaką można znaleźć w przepisach polskiej kuchni. Umie go zrobić każdy, a receptura jest ta sama od lat. Można oczywiście używać różnych rodzajów mięsa lub warzyw w zmiennych proporcjach, jednak przepis pozostaje ten sam. Warto jednak czasami poeksperymentować i dodać do tej zupy przyprawę, która raczej się z rosołem nie kojarzy. Nada mu pięknego koloru i nie tylko.

Dodajcie tę przyprawę do rosołu

Gdy tylko łapie nas przeziębienie, odruchowo łapiemy za duży garnek i wypełniamy go wszystkim, co jest potrzebne do ugotowania rosołu. Ta zupa od lat znana jest jako remedium na różne choroby - rozgrzewa, a do tego jest bogata w białko z mięsa oraz witaminy i składniki odżywcze znajdujące się w warzywach. Będzie jeszcze zdrowsza, gdy dodacie do niej jedną łyżkę kurkumy. Ta przyprawa o charakterystycznym kolorze sprawi, że rosół będzie złocisty, a do tego podkręci jego walory zdrowotne. 

Wpływ kurkumy na zdrowie 

Kurkuma działa doskonale na układ trawienny. Pobudza wydzielanie żółci, a także enzymów w trzustce. Może też wykazywać lekkie działanie rozkurczające. Z tego powodu warto dodawać ją do potraw, by wspomóc trawienie. Ponadto, kurkuma pomaga ochronić organizm przed infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi i grzybiczymi. Według badaczy substancje, jakie znajdują się w kurkumie, mogą znaleźć zastosowanie w terapii takich chorób jak choroba Alzheimera, ze względu na ich wpływ na działanie ludzkiego mózgu. Jeżeli więc dodacie kurkumę do rosołu, wzmocnicie nie tylko jego smak, ale też właściwości zdrowotne. Wystarczy 1 łyżka na duży garnek tej zupy