Mrówki to wasza codzienność? Wprawdzie są pożyteczne i nie powinniśmy ich tępić w ogrodzie, jednak pojawiające się w zaciszu naszej przestrzeni domowej, nie są miłymi gośćmi. Niekiedy nie wiemy, że te sprytne i zaradne istoty kolonizują mszyce na drzewach, aby móc pozyskać z nich pokarm, niezbędny do funkcjonowania. Jest to uporczywe zwłaszcza dla sadowników, którzy nie mogą ich skutecznie zwalczyć, tracąc cenne plony. Jeżeli szukacie sprawdzonego i naturalnego sposobu, który skutecznie pomoże się ich pozbyć, sprawdźcie koniecznie nasz patent.

Co zrobić, aby pozbyć się mrówek?

Nie musicie szukać drogich specyfików, aby zapanować nad porządkiem w domu. Sprawdźcie kuchenne szafki, aby móc odkryć nowe rozwiązania. Pomysłem wartym wypróbowania jest surowy ryż. Jak ma on zniechęcać mrówki?

Wysypcie go tuż przy drzwiach i oknach, tak, aby mrówki mogły zanieść go do swoich gniazd. Ryż zacznie w niedługim czasie fermentować, co skutecznie przepłoszy je do ponownego powracania do waszych domostw, w poszukiwaniu czegoś do jedzenia.

Jeżeli nie macie ryżu na stanie, możecie spróbować także rozsypać mielony cynamon lub sproszkowane chili. Ich intensywny zapach oraz pikantność sprawi, że mrówki nie przekroczą progu waszego domu. Instynkt samozachowawczy sprawia, że uciekają przed pokarmami, które maja intensywny i dość charakterystyczny zapach.

Dlaczego mrówki tak często wkradają się do domu?

Zastanawiacie się, dlaczego mrówki najczęściej wprowadzają wam się do domu na stałe? Niekiedy te z gatunku faraonek są najczęstszymi bywalcami. Wywodzą się z cieplejszych klimatów, dlatego też lgną do domostw oraz warunków, które są bardziej sprzyjające ich kolonii. Widzą, ze jedzenie przechowywane w pomieszczeniach sprawi, ze będą mogły wyżywić wszystkie robotnice. To sprawia, że najczęściej można zobaczyć je w kuchennych szafkach oraz w niedalekiej odległości od łazienki, gdzie mają dostęp do wody.

Rozmnażają się dość szybko - królowa składa setki jaj w ciągu całego swojego życia, dlatego też warto wcześniej zająć się tematem mrówek. Gdy już się pojawia, nie bagatelizujcie tego i posprzątajcie szafki oraz przestrzenie znajdujące się za nimi. To wielogodzinny proces, ale konieczny, aby sprawdzić, czy nie skolonizowały się gdzieś na zapleczu.