Wiele mówi się o korzyściach, płynących z jedzenia owsianki, ale niestety nie każdy czuje się po niej dobrze. Jeśli wy też zaliczacie się do tej grupy, wcale nie musicie rezygnować z jedzenia tej potrawy. Wystarczy, że przygotujecie płatki nieco inną metodą, a wtedy nie poczujecie dyskomfortu po posiłku. Zobaczcie, o czym mowa, a już zawsze będziecie gotowali owsiankę w ten sposób. 

Jak zrobić owsiankę, żeby była lżejsza dla żołądka?

Wszystko dlatego, że są one produktem wodochłonnym, przez co po zjedzeniu "ciągną" wodę z naszych przewodów pokarmowych. Istnieje jednak prosty patent, który zapobiega takiemu scenariuszowi. Wystarczy zalać płatki wodą w proporcji 2:1, a następnie je przez około 8 godzin. Dopiero po takim przygotowaniu, możemy zabrać się za robienie naszej owsianki. Ważne jednak, aby odlać całą wodę z moczenia i ugotować płatki na nowej dawce świeżego płynu.

Dlaczego trzeba moczyć płatki owsiane?

Wszystko dlatego, że w płatkach występuje kwas fitynowy, który hamuje wchłanianie składników mineralnych do naszego krwiobiegu. Co prawda dla rośliny jest on konieczny do prawidłowego wzrostu, ale na człowieka działa antyodżywczo. Na szczęście moczenie płatków w wodzie przez całą noc pozwala pozbyć się nawet do 37% tego składnika.