Bez wątpienia sekret tradycyjnego sernika tkwi w serze, z którego jest wykonany. Ma on wpływ na smak, konsystencję, a także wygląd tego ciasta. Źle wybrany może spowodować, że sernik będzie papkowaty lub zbyt ścisły, a jego smaku nie uratują żadne dodatki. Warto zatem wiedzieć, po który rodzaj sięgnąć w sklepie. 

Który ser do sernika poleca Ania Starmach? 

Ania Starmach to uznana polska kucharka i autorka książek o tematyce kulinarnej, a także współprowadząca programy o gotowaniu. Jako autorytet w kwestiach związanych z kuchnią, chętnie dzieli się doświadczeniem, publikując porady na swojej stronie internetowej.  

Według niej najlepszym wyborem sernikowym będzie świeży półtłusty lub tłusty twaróg. Ser do tego wypieku powinno się samodzielnie zmielić, najlepiej trzykrotnie, aby nie było w nim grudek. Taki twaróg będzie miał ogromnie pozytywny wpływ na smak deseru, jego konsystencję, jak również to, że ciasto nie popęka i nie opadnie. 

Czy z twarogu z wiaderka można zrobić dobry sernik? 

Twaróg z wiaderka, twarogowi z wiaderka nie jest równy. Każdy z nich ma inne składniki, inną konsystencję oraz oczywiście smak. Idąc na skróty w przygotowaniu sernika, nieświadomie możecie dodać do niego produkt pełen ulepszaczy, konserwantów i cukru. Warto zatem przed kupnem dokładnie czytać składy twarogów kubełkowych. W przypadku niektórych z nich jest on całkiem przyzwoity, jednak nigdy nie zastąpi samodzielnie zmielonego, dobrej jakości sera.