Gotowanie ziemniaków jest jedną z najpopularniejszych metod ich przygotowania. Zwykle wymaga jednak poświęcenia na to kilkunastu minut. Okazuje się, że możecie skrócić ten czas o ponad połowę. Ziemniaki będą gotowe w ciągu dosłownie 5 minut. Ten sposób jest ekstremalnie szybki i bardzo prosty.

Ekspresowy sposób na gotowanie ziemniaków

Patent na błyskawiczne przygotowanie ziemniaków to włożenie ich do mikrofali. Wcześniej musicie w nich jednak zrobić kilka otworów za pomocą widelca – dzięki temu para wodna będzie miała ujście. Następnie wstawcie warzywa do kuchenki mikrofalowej i gotowe.

Ważne jest również, by dobrać właściwą moc i czas gotowania. Wtedy ziemniaki się nie rozpadną. Kuchenkę najlepiej nastawcie na 900W.

Jak jeszcze możecie wykorzystać mikrofalę?

Poza podgrzewaniem potraw kuchenka mikrofalowa sprawdzi się idealnie do sparzenia kapusty – kilka minut w mikrofali sprawi, że proces przygotowywania gołąbków będzie znacznie prostszy. Możecie w ten sposób też ułatwić sobie obieranie pomidorów – wystarczy, że włożycie je na pół minuty do mikrofali.

Bez problemu rozpuścicie w ten sposób też żelatynę. Gdy zalejecie proszek zimną wodą i napęcznieje – wstawcie całość na 30 sekund do mikrofali. Możecie tak ugotować też kukurydzę – kolby owińcie w wilgotny ręcznik papierowy, a po kilku minutach będą gotowe.