Zanim dotrzecie do sklepu po kostkę twarogu, zrobicie go sami w domu. To banalnie proste i ekspresowe zadanie, pod warunkiem, że znacie odpowiednią technikę. Dzięki 1 sprytnemu patentowi produkcja twarożku w domowym zaciszu jest o niebo łatwiejsza. Przyda się wam jednak pewna popularna torebka z kuchennej szafki.

Jak szybko zrobić twaróg?

Przygotowanie domowego sera białego może wydawać się czaso- i pracochłonne, ale wcale tak nie jest. Wystarczy zrobić to na patencie i po prostu zagotować w mleku torebkę herbaty. Do takiej mlecznej esencji wystarczy jeszcze tylko dodać sok z cytryny i odrobinę miodu oraz soli, a w 15 minut powstanie pyszny i zdrowy twaróg. Choć może brzmieć to dziwnie, to w rzeczywistości działa genialnie i udaje się każdemu. Właśnie dlatego ten przepis stał się prawdziwym hitem internetu i od kilku dni pojawia się w sieci na każdym kroku. Zobaczcie, jak zrobić go krok po kroku i koniecznie spróbujcie we własnych kuchniach. 

Sprytny przepis na domowy twaróg

Potrzebne będzie tylko 1 litr mleka, 1 torebka czarnej herbaty, 1 cytryna, 1 łyżka miodu i szczypta soli. Przygotowania zaczynamy od podgrzania mleka. Robimy to jednak bardzo uważnie i na wolnym ogniu, pilnując, aby się nie przypaliło. Następnie do ciepłego mleka wrzucamy torebkę herbaty, zagotowujemy i od tego momentu gotujemy jeszcze przez 15 minut.

Po tym czasie odstawiamy mieszankę do lekkiego ostygnięcia, a gdy będzie już wstępnie przestudzona, wyjmujemy torebkę po herbacie i dodajemy do garnka miód oraz sok z całej cytryny.  Wszystko dokładnie mieszamy i ponownie podgrzewamy na małym ogniu jeszcze przez 5 minut. W tym czasie masa powinna zacząć się ścinać, tworząc charakterystyczne dla twarogu grudki.

Teraz wystarczy już tylko odcedzić twaróg na sitku wyłożonym gazą i zostawić do odcieknięcia. Po około 2 godzinach możemy przełożyć gotowy twaróg do lodówki i zajadać ze smakiem.