Kuleczki brownie bez pieczenia stanowią zdrową alternatywę dla gotowych słodyczy ze sklepu. Ponadto nie zawierają w sobie ani grama mąki oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Z powodzeniem zrobicie je w ostatniej chwili, tuż przed przyjściem gości. Wystarczy poświęcić na nie tylko 2 minuty. Poniżej podajemy sprawdzony przepis na te wspaniałe łakocie.

Kuleczki brownie bez pieczenia – z czego się składają?

Kuleczki brownie bez pieczenia wykonacie tylko z trzech składników: masła migdałowego, syropu klonowego oraz kakao. W zależności od własnych preferencji możecie wzbogacać je o różne dodatki. Świetnie sprawdzą się tutaj wiórki kokosowe, daktyle, mielone orzechy lub kawałki czekolady. W wersji alkoholowej warto dodać niewielką ilość likieru amaretto bądź malibu. Produkty te nadadzą kuleczkom wyjątkowo głęboki aromat. 
Jeśli nie przepadacie za syropem klonowym, możecie zastąpić go swoim ulubionym miodem. Masło migdałowe bez problemu zamienicie na to z orzechów laskowych lub ziemnych. Do przygotowania kuleczek najlepiej sprawdzi się kakao bez dodatku cukru. W związku z tym przed zakupem produktu, polecamy dokładnie sprawdzić jego skład.

Kuleczki brownie bez pieczenia – jak je zrobić?

Kuleczki brownie bez pieczenia z pewnością przypadną do gustu wszystkim fanom prostych i zdrowych deserów. Do wykonania tych fantastycznych łakoci należy przygotować:

  • 125 ml syropu klonowego,
  • 250 ml masła migdałowego,
  • 80 g kakao.

Wszystkie składniki przełóżcie do dużej miski. Całość dokładnie wymieszajcie łyżką, aż powstanie masa o jednolitej konsystencji. Następnie odrywajcie z niej niewielkie kawałki i formujcie za pomocą dłoni, nadając im okrągły kształt. Układajcie je na talerzu wyłożonym papierem do pieczenia. Na końcu wstawcie je do lodówki na 1-2 godziny, aż się schłodzą. 

Podczas formowania kuleczek, polecamy co jakiś czas moczyć ręce w zimnej wodzie. Dzięki temu masa nie będzie przyklejała wam się do dłoni. Poza tym, niektórzy podczas łączenia składników dodają niewielką ilość mąki migdałowej. Produkt ten sprawi, że deser lepiej utrzyma swój kształt i nie będzie taki lepiący.

Kuleczki brownie – jak je przechowywać?

Kuleczki brownie bez pieczenia najlepiej smakują pierwszego i drugiego dnia po przygotowaniu. Niezjedzone łakocie przechowuje się w lodówce przez maksymalnie 2 tygodnie. Pamiętajcie, żeby wcześniej przełożyć je do pojemnika i zamknąć go pokrywką. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamrozić kuleczki. Należy przenieść je wtedy do specjalnych woreczków plastikowych, zawiązać oraz ułożyć do zamrażarki. W takich warunkach deser może stać maksymalnie 6 miesięcy.