Zlew to jeden z najbrudniejszych elementów każdej kuchni, a co za tym idzie, najgorsze miejsce do wyszorowania. Okazuje się jednak, że wymycie go nie musi zajmować długich godzin i wcale nie potrzebujemy do tego drażniących detergentów. Aby skutecznie uporać się z kamieniem, wystarczą jedynie 2 tanie jak barszcz składniki z kuchni. Sprawdźcie, jak działa ten duet, a będziecie zachwyceni.

Jak wyczyścić zlew z kamienia?

Okazuje się, że drogie chemiczne specyfiki ze sklepu może zastąpić mieszanka wprost z kuchennej szafki. Wystarczy wymieszać kwasek cytrynowy z sodą oczyszczoną i natrzeć przygotowanym proszkiem wilgotną powierzchnię zlewu. Następnie przykrywamy wszystko kawałkiem folii spożywczej lub nawet zwykłą reklamówką i zostawiamy na 10 minut. To niezwykle ważny krok, gdyż to dzięki folii składniki szybciej wnikają i rozprawiają się z osadem. Po tym czasie wystarczy już tylko przetrzeć komorę gąbką i porządnie spłukać ciepłą wodą. 

Gdy zlew będzie już lśnił jak nowy, warto zastosować jeszcze jeden dodatkowy trik i po wyczyszczeniu, przetrzeć go wacikiem nasączonym oliwką dla dzieci. Dzięki temu jego powierzchnia będzie nie tylko pięknie błyszczała, ale i na dłużej pozostanie świeża i czysta.

Jak usunąć kamień z kuchni? Inne domowe sposoby

Jeśli nie macie pod ręką kwasku cytrynowego, jeszcze nic straconego. Osad z kamienia doskonale usunie jeszcze kilka innych kuchennych produktów, takich jak:

  • świeżo wyciśnięty sok z cytryny,
  • mieszanka octu i sody oczyszczonej,
  • gęsta pasta z sody oczyszczonej i odrobiny wody.