Zdrowe warzywa i zioła są najlepsze jeśli pochodzą z własnej uprawy! Dzięki przydomowej uprawie wiesz co jesz! Ponadto, spędzając z dziećmi kreatywnie czas w ogrodzie, zaszczepia się w nich zainteresowanie przyrodą i pokazuje, że praca na łonie natury może być przyjemna, a jej efektem są zdrowe plony warzyw, czy piękne kwiaty. 

Akcja #ZDROWOROSNA 

Każdy rodzic pragnie zapewnić swoim dzieciom najlepszą przyszłość. Jest to możliwe dzięki wpojeniu im zasad zdrowego odżywiania. Może w tym pomóc udział w edukacyjnej akcji ogrodniczej #ZDROWOROSNA, stworzonej z myślą o ciekawych świata i chętnych wyzwań dzieciach. Akcja ta, to połączenie edukacji i zabawy ogrodniczej! Jej organizator, firma nasienna W. Legutko, pragnie pokazać dzieciom jak ważne jest uprawianie własnych warzyw. Mogą w niej wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym - klasy 1-3 szkół podstawowych.

Co zrobić, by wziąć udział w akcji #ZDROWOROSNA 

Akcja #ZDROWOROSNA nie wiąże się z żadnymi kosztami dla jej uczestników! Dyrektor/nauczyciel  zgłasza swoją placówkę edukacyjną wypełniając specjalny formularz. Następnie odbiera bezpłatny zestaw startowy z najbliższego centrum ogrodniczego biorącego udział w akcji. Dla pedagogów przygotowane zostały specjalne materiały szkoleniowe oraz filmy edukacyjne. Kampania jest ograniczona czasowo - trwa do 17.06.2022 r. lub do wyczerpania pakietów edukacyjnych!  

fot. mat. prasowe

Podczas wspólnych zajęć dzieci wraz z opiekunami wysiewają zdrowy, pełen witamin koperek i poznają wiele ciekawostek ogrodniczych. Akcja sprawia, że dzieci chętniej sięgają po zdrowe warzywa! Firma W. Legutko jest również patronem programu MasterChef Junior, w którym jego młodzi uczestnicy korzystają z produktów oznaczonych #ZDROWOROSNA. Są one dostępne w wybranych centrach ogrodniczych oraz w sklepie Internetowym W. Legutko. Strona akcji: www.legutko.com.pl/zdroworosna

fot. mat. prasowe

Konkurs #ZDROWOROSNA - youtuberska przygoda dla całej rodziny

Akcji #ZROWOROSNA towarzyszy youtuberski konkurs, w którym wziąć udział może każde dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, bez względu na to czy było uczestnikiem akcji. Wystarczy nagrać wraz z rodzicem krótki film (maks. 3 min.) pokazujący np. tworzenie własnego ogródka w domu lub ujęcia z przygotowania dania z wykorzystaniem warzyw i ziół. Do wygrania:

  • Zestaw Youtubera (wartość powyżej 1000 zł)
  • pakiet produktów ogrodniczych W.Legutko (wartość 500 zł)
  • wizyta jednego z laureatów poprzednich edycji programu MasterChef Junior w placówce edukacyjnej zwycięskiego dziecka

Regulamin akcji i konkursu https://www.legutko.com.pl/hobby/zasady-i-regulamin/