Współcześnie przygotowywanie posiłków jest o wiele prostsze niż kiedyś. Wybór produktów spożywczych w sklepach jest ogromny i możemy ugotować praktycznie wszystko, na co mamy ochotę. A jeśli nie mamy czasu lub chęci do stania nad garnkami w kuchni, możemy kupić gotowy obiad, który wystarczy tylko odgrzać. Takie ułatwienie mogą sobie zafundować nie tylko dorośli - w końcu w sklepach nie brakuje też gotowych dań dla malutkich dzieci.

Takie jedzenie ze słoiczka, a dokładniej przecier jabłkowy dla niemowląt, przyda się także dorosłym w kuchni. Z pomocą tego składnika można przyrządzić bardzo smaczny, piankowy deser. Wystarczą 3 słoiczki i jeszcze kilka produktów. Nada się też zwykły przecier jabłkowy domowej roboty - jeśli taki macie, to jeszcze lepiej.  

Przepis na piankę owocową

Składniki:

  • 3 słoiczki przecieru jabłkowego dla dzieci (360 g)
  • 15 g żelatyny
  • dowolne słodzidło, np. miód albo cukier

Przygotowanie:

  1. W rondelku zagotujcie ok. 1 szklankę wody.
  2. Przecier jabłkowy przełóżcie do miski. Dodajcie dokładnie 14 g żelatyny, czyli mniej więcej jedną łyżkę stołową. Dokładnie wymieszajcie. Odstawcie na 5 minut. 
  3. Teraz miskę z powstałą masą postawcie na rondelku z gotującą się wodą. Ważne, by miska nie dotykała wody. Jej zawartość ma się tylko podgrzać na parze. Mieszajcie, aż żelatyna się rozpuści i odstawcie do całkowitego ostudzenia.
  4. Po tym czasie wlejcie przecier z żelatyną do osobnej miski i ubijcie mikserem. Możecie teraz dodać trochę cukru lub miodu. Zacznijcie od niskich obrotów i stopniowo je zwiększajcie. Ubijanie powinno potrwać 20 minut, a gotowa masa będzie miała jasny kolor i stanie się kremowa. 
  5. Przełóżcie ją do prostokątnego naczynia wyłożonego folią spożywczą. Odłóżcie ją do lodówki na kilka godzin do stężenia. 
  6. Po tym czasie wystarczy tylko zdjąć folię i pokroić. Aby nóż nie przykleił się do pianki, polecamy posmarować go masłem albo olejem roślinnym. I gotowe - pianka jest sprężysta, delikatna i pyszna.