Żeby schudnąć, należy dbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną – to są podstawy. Jednak zrzucić kilogramy pomoże wam też specjalny napój. Co więcej, poza schudnięciem, odczujecie też inne pozytywne konsekwencje picia tego płynu. Jego zrobienie zajmie wam dosłownie chwilę, a to prawdziwa bomba witamin.

Sok z kilku składników na odchudzanie

Sok z kurkumą, selerem, cytryną, ananasem, imbirem i octem jabłkowym pomoże wam zrzucić zbędne kilogramy. Mieszanka tych składników przyspiesza trawienie. Zawartość kurkumy jednocześnie zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Z kolei ocet wpływa na rozszczepienie tłuszczów, co z kolei pomaga w szybszym jej spalaniu.

Cytryna przyspiesza procesy przemiany materii. Dodatkowo dzięki pektynom zawartym w soku z cytryny sok zapewnia uczucie sytości, a to z kolei zapobiega podjadaniu między posiłkami.

Inne właściwości soku z kurkumą

Sok z kurkumą zawiera ogrom substancji zdrowotnych, które świetnie wpłyną na wasz organizm. Działa antynowotworowo, przeciwzapalnie, a także przeciwbakteryjnie. Imbir z kolei jest naturalnym środkiem przeciwwymiotnym i przeciwbólowym.

Ananas podnosi odporność, a ocet jabłkowy pobudza rozwój flory bakteryjnej, jest więc świetny na problemy trawienne. Cytryna jest bogata w wiele witamin i mikroelementów.

Przepis na sok z kurkumą

Potrzebne składniki:

  • pół ananasa, bez skóry
  • 3 łodygi selera naciowego
  • 2-3 cm świeżej kurkumy
  • 2-3 cm świeżego imbiru
  • 1 cytryna, bez skóry
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego (opcjonalnie)

Wyciśnijcie sok ze wszystkich składników, a następnie dodajcie łyżkę dobrej jakości octu jabłkowego, kurkumę oraz imbir i dokładnie wymieszajcie całość.